בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מרצדס GLB נחשף

מרצדס GLB נחשף


מרצדס חשפה רכב פנאי קומפקטי יוקרתי וחדש החולק פלטפורמה עם ה-A קלאס ומציע אפשרות ל-7 מושביםמאת רן סגל
 
מרצדס מצרפת דגם נוסף ושביעי במספר המתבסס על פלטפורת MFA2. הפלטפורמה המודולרית משמשת את משפחת הרכבים הקומפקטיים של מרצדס וביניהם מרצדס A קלאס, A קלאס סדאן, CLA, CLA שוטינג ברייק, GLA ו-B קלאס. כעת מצטרף ה-GLB – ג'יפון קומפקטי שישווק לצידו של ה-GLA המוכר ויציע אפשרות לחמישה או שבעה מושבים. מהיבואנית, כלמוביל, נמסר כי מרצדס GLB צפוי להגיע לישראל ברבעון האחרון של 2019.

מרצדס GLB
 

עיצוב ומידות

העיצוב החיצוני מזכיר את אלו של האחים הגדולים, כגון ה-GLE עם גריל מרצדס בעל כנפי אלומיניום, קורה אחורית מוטה בזווית וקו כתפיים רחב. יחד עם חצאיות וקשתות בתי גלגלים עשויים פלסטיק שחור, מגן גחון ומגלש אחורי בצבע כסף ומסילות גג - מקנים לו עיצוב "שטח" קלאסי. עיצוב הפנים ממשיך את הקו הנוכחי של מרצדס עם לוח המחוונים הדיגיטאלי המשולב עם מערכת המולטימדיה, פתחי מיזוג בצורת טורבינה ולשם הדגשת היותו SUV בחרה מרצדס בקונסולה רחבה המפרידה בין המושבים הקדמיים.
 

מידותיו של מרצדס GLB נמצאים בחלקה התחתון של קטגוריית רכבי הפנאי היוקרתיים בגודל בינוני. אורכו עומד על 463.4 ס"מ (קצר ב-7.4 ס"מ מב.מ.וו X3), רוחבו עומד על 183.4 ס"מ (צר ב-6.4 ס"מ מאודי Q5), גובהו עומד על 165.8 ס"מ (נמוך ב-1.8 ס"מ מב.מ.וו X3) ובסיס הגלגלים העומד על 282.9 ס"מ אומנם ארוך ב-10 ס"מ ממרצדס B קלאס החדש אך הוא קצר ב-3.6 ס"מ מזה של וולוו XC60.

מרצדס GLB
 
תא המטען בנפח 560 ליטרים (לגרסת 5 מושבים), כאשר משענות הגב של שורת המושבים השנייה מתכווננות וכאופציה ניתן יהיה להזיזם על מסילה ולהגדיל את נפח תא המטען ב-179 ליטרים נוספים ועד 1,755 ליטרים בקיפול מושבים.
 
מרצדס GLB יציעה אופציה ל-7 מושבים, אך מאחר ומדובר על הפלטפורמה המשמשת בין היתר את ה-A קלאס וה-B קלאס החדשים, מרצדס רומזים כי המרווח מאחור מצומצם יחסית ומציינים כי שני המושבים בשורה השלישית יתאימו לאנשים עד גובה של 168 ס"מ.

מרצדס GLB
 

יחידות הנעה וביצועים

מרצדס GLB יציע מגוון של שני מנועי בנזין ושני מנועי דיזל כמו גם הנעה קדמית או כפולה ובולמים אדפטיבים כאופציה.
 
מרצדס GLB - מנועים
 
מערכת הנעה כפולה קבועה המאפשרת חלוקת כוח בין הסרנים בהתאם למצב הנהיגה הנבחר - במצב נוחות 80/20% לפנים, במצב ספורט 10% נוספים מועברים לסרן האחורי ובמצב שטח החלוקה 50/50 כאשר המצמד האלקטרו-מכאני המחבר בין הסרנים מסוגל לתפקד כנעילת דיפרנציאל מרכזי.

מרצדס GLB
 

אבזור ובטיחות

למרצדס GLB מערכת המולטימדיה המתקדמת MBUX המאפשרת תפעול קולי מתקדם, מערכת Energizing המאפשרת יצירת אווירה מותאמת ברכב ועושה שימוש במערכת השמע, תאורה ועיסוי המושבים. במידה ולנהג שעון חכם מבית Garmin מסוגלת מערכת "אנרג'ייזינג" לקרוא את הנתונים הפיזיולוגיים ולהציע אווירה מתאימה. בנוסף תוצע מערכת תאורה אדפטיבית Multibeam אשר בשילוב עם גרסאות כפולות ההנעה מסוגלת לסייע גם בנסיעה בתנאי שטח ואף ממשיכה להאיר את צידי הדרך באופן קבוע עד למהירות של 50 קמ"ש.

מרצדס GLB
 
בדומה למערכות הבטיחות המתקדמות הקיימות ב-S קלאס למשל, מצויד ה-GLB במערכת רדאר ומצלמות עד לטווח של 500 מטרים המסייעות לו בנהיגה סמי-אוטונומית. כך למשל הרכב יוכל להתאים את מהירות הנסיעה לקראת עיקולים, צמתים וכיכרות בסיוע מידע ממערכת הניווט. כמו כן נוכל למצוא ב-GLB מערכות בטיחות אקטיביות נוספות כגון בקרת סטייה מנתיב הכוללת התערבות אקטיבית בהיגוי ועוד.
 
 
לדגמי מרצדס בישראל – מרצדס
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. שי  כל שבוע משריצים רכב חדש.

עוד מעט ייגמרו להם השמות.,11.06.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים