בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מאזדה 2 החדשה נחשפה (וידאו)דור חדש למכונית הקטנה שצפויה להוות את הבסיס גם לטויוטה יאריס הבאה. על מערכת ההנעה המהפכנית, על המשקל המפתיע וגם - מתי תגיע לישראלמאת: אסף בר-שי

המכונית היפנית הקטנה, מאזדה 2, הוחלפה בדור חדש והוצגה ביפן, שם היא נקראת "דמיו" (Demio). המכונית החדשה היא הרביעית במערך החדש של דגמי מאזדה, מאז הפרידה מפורד. מאחורי מאזדה 2 החדשה, כמו מאחורי שאר הדגמים החדשים, עומד המושג "סקיי-אקטיב", שמשמעותו היא כלי רכב קלים וחזקים, חסכוניים ודינאמיים. ה-2 החדשה עשויה להיות מכונית הסופר מיני הקלה ביותר בסביבה, עם משקל של פחות מטון בודד. נראה כי המכונית החדשה צפויה להוות את הבסיס לפיתוחה של טויוטה יאריס הבאה.

מאזדה 2 החדשה דומה מאוד למכונית התצוגה "האזומי" (Hazumi) שנחשפה מוקדם יותר השנה, בתערוכת המכוניות הבינלאומית בז'נבה, שווייץ. במאזדה עדיין לא חשפו את מידות המכונית החדשה, אבל אם לשפוט ממכונית התצוגה שקדמה לה, נראה שמאזדה 2 החדשה תהיה נמוכה מקודמתה, אבל ארוכה ורחבה ממנה.

מאזדה 2 החדשה
צפויה להיות קלה וחסכונית אבל חזקה ודינאמית. מאזדה 2 החדשה / צילומים: מאזדה
תא הנוסעים יציע עיצוב שמחדד את האסטרטגיה שמכוונת את מאזדה 2 החדשה לחובבי הנהיגה. עם זאת, העיצוב הכללי בתא הנוסעים יישאר מינימליסטי, כמו התפישה בדור הקודם. ברמת האבזור צפויה דווקא התקדמות רצינית. ראשית, המכונית תיוצר עם מערכת המולטימדיה המתוחכמת, המוכרת ממאזדה 3 החדשה, עם חיבוריות משופרת לטלפונים ניידים. נוסף על כך, המהירות תוקרן מול עיני הנהג. בתחום הבטיחות תוצע המכונית עם מערכת שמתריעה בפני תאונה מתקרבת.

מאזדה 2 החדשה

מאזדה עדיין לא חושפת את פרטי מערך המנועים המלא של מאזדה 2 החדשה. ובכל זאת, אפשר כבר לומר שהמכונית תוצע בעולם עם מנועים בנפח של 1.5 ליטר, בנזין ודיזל, בכמה הספקים. תיבות ההילוכים שיוצעו לצד המנועים - ידניות ואוטומטיות בנות שישה הילוכים.

נוסף על מנועי ה-1.5 ליטר, דיווחים מהימנים מהעולם מעלים את הסבירות כי המכונית תוצע עם מערכת הנעה מהפכנית. הכוונה היא למערכת הנעה חשמלית נטענת, שאליה מצורף מנוע ואנקל רוטורי (מנוע בנזין שבו הבוכנות אינן עולות ויורדות, אלא מסתובבות סביב ציר אחד) קטן שכל ייעודו - טעינת הסוללות.

מדלק מוטורס, יבואן מאזדה לישראל, נמסר ל-iCar כי מאזדה 2 החדשה צפויה להגיע לישראל לקראת סוף השנה הזו. מכונית הסופר מיני תגיע עם תיבת הילוכים אוטומטית לצד מנוע בנזין. בשלב זה אפשר להעריך שהגרסאות הידניות וגרסאות הדיזל ידלגו על השוק המקומי.לדגמי מאזדה בישראל - מאזדה


למאמר זה התפרסמו 8 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. למה דלק מוטורס לא מביע ידניות?! (לת)  

נהג,17.07.2014

2. תשובה ל-1  לא מייבאים כי אין ביקוש! אם אין ביקוש לכמה מאות מ...

אא,17.07.2014

3. ל-2  אין ביקוש? איך אתה מסביר שמשווקים רנו קליאו , רנו...

נהג,17.07.2014

4. ל-3  אין ביקוש בכמות שתהייה כלכלית עבור היבואן. כל יבו...

סליחה טעיתי בניסוח,18.07.2014

5. ל-2,4 - זה יבואן שלא רוצה להשקיע כי הוא לא חייב.  הביאו פוקוס ידנית ב-105 ב2010, מה הפלא שלא הלך להם...

א-א,20.07.2014

6. khawad@walla.com  מה המחיר של מאזדה 2

חאלד עואד,20.07.2014

7. כר  sfיייבואן לא רוצה לעבוד פשוט בן זונה טויוטה ידנית ...

mod ,20.07.2014

8. צריכת דלק  ממ מה צריכת הדלק תהיה?

מעין,20.07.2014
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים