יונדאי וניו מתחדש - בינתיים לשוק ההודי

יונדאי וניו מתחדש - בינתיים לשוק ההודי


יונדאי חשפה בהודו את מתיחת הפנים לג'יפון הקטן עם עיצוב מעודכן וחידושים בתחומי הקישוריות, האבזור ויחידות ההנעהמאת: רן סגל
 
יונדאי וניו, הג'יפון הקטן, נחשף לראשונה בתערוכת ניו-יורק בשנת 2019. כעת, קצת יותר משלוש שנים לאחר מכן, הוצגה מתיחת הפנים שלו, אך בשלב זה לשוק ההודי בלבד, אחד מהשווקים הצומחים בעולם. בהמשך מן הסתם יגיעו העדכונים גם לשווקי המערב.

יונדאי וניו המחודש
 

עיצוב ומידות

מבחינה חיצונית ניתן להבחין בסבכה קדמית מרובעת, תאורת היום ופנסי האיתות עם חתימת תאורה חדשה, סבכה תחתונה אופקית עם מגן גחון מדומה בולט יותר ובפרופיל ישנם חישוקים בעיצוב חדש.

יונדאי וניו המחודש
 
מאחור השינוי בולט יותר וכולל פנסים חדשים לגמרי בעיצוב זוויתי החודר אל דלת תא המטען ומחובר בפס תאורת לד. גם הפגוש עבר עדכון עם גימור שחור אופקי המזכיר את זה של הסבכה הקדמית התחתונה, כאשר בצידיו עדיין נפגוש את תאורת הערפל והרוורס. כמו מלפנים, גם כאן ישנו מגלש אחורי מדומה ובולט יותר מבעבר.
 

מבפנים העיצוב הכללי נותר דומה וכעת ישנו הגה בעיצוב המוכר מהטוסון למשל וכן לוח מחוונים דיגיטלי.
 
מידותיו כפי שפורסמו שונות במעט מאלו של הוניו המשווק בישראל. אורכו עומד על 399.5 ס"מ (קצר ב-4.5 ס"מ), רוחבו עומד על 177 ס"מ (זהה), גובהו עומד על 161.7 ס"מ (נמוך ב-2.5 ס"מ) ובסיס הגלגלים עומד על 250 ס"מ (קצר ב-2 ס"מ). לא ברור אם השינויים במימדים יהיו רלוונטיים גם לדגם שיגיע אלינו, אך ביונדאי טוענים בכל מקרה כי היושבים מאחור יהנו ממרווח ברכיים טוב יותר הודות לעיצוב מחודש של גב המושבים הקדמיים.

יונדאי וניו המחודש
 

יחידות הנעה

הניו הושק עם מנוע בנזין בנפח 1.6 ליטרים המוכר מהאסקנט למשל ועימו הוא גם משווק בישראל. זה המחודש יציע, לפחות בהודו, 3 יחידות הנעה חדשות.

יונדאי וניו המחודש
 
האחת בנפח 1.2 ליטרים, אטמוספרית, בהספק של 83 כ"ס ועם מומנט של 11.6 קג"מ, בשידוך לתיבה ידנית עם 5 הילוכים. מנוע בנזין נוסף הינו מסדרת "קאפה", מוגדש ובנפח 1.0 ליטרים. ההספק עומד על 120 כ"ס והמומנט מגיע ל-17.5 קג"מ. מנוע זה משודך לתיבה הידנית החכמה בעלת 6 הילוכים או לתיבה כפולת מצמדים בעלת 7 הילוכים.
 
לצד שני מנועי הבנזין יוצע גם מנוע דיזל בנפח 1.5 ליטרים, עם הספק של 100 כ"ס ומומנט של 24.4 קג"מ. מנוע זה ישודך לתיבה ידנית בלבד ולה 6 הילוכים.

יונדאי וניו המחודש
 

אביזרים

בתחום האבזור מערכת המולטימדיה מקבלת סייען קולי מבית גוגל וכן עוזרת אישית "אלכסה" מבית אמאזון וכן קישוריות H2C (Home to Car). כמו כן ניתן יהיה לבחור מבין כמה צלילי אווירה מרגיעים ולקבל עדכוני Over the air.

יונדאי וניו המחודש
 
חידוש נוסף הוא אפשרות לכוונון חשמלי למושב הנהג ושני מצבים למשענת הגב ליושבים מאחור. כן נוספה משענת יד מרכזית עם מחזיקי כוסות. עוד אביזרי נוחות כוללים כניסה והנעה ללא מפתח, הנעה מרחוק, משטח טעינה אלחוטי, שקעי USB מאחור, תאורת לד מלאה ותאורת אווירה פנימית.
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים