בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

טויוטה קורולה סטיישן נחשפת

טויוטה קורולה סטיישן נחשפת


טויוטה חשפה את מחליפת האוריס סטיישן, שמקבלת את השם קורולה סטיישן וזוכה לצמיחה במימדים ולמנועים חדשיםמאת רן סגל
 
לאחר החשיפה של הקורולה האצ'בק החדשה (מחליפת האוריס) בתערוכת ז'נבה בתחילת השנה, חשפה טויוטה את הדור החדש של גרסת הסטיישן - שמקבלת גם היא את השם קורולה. גרסאות ההאצ'בק והסטיישן מבוססות על הפלטפורמה החדשה של טויוטה,Toyota New Global Architecture (TNGA) GA-C וגרסת הסטיישן גם תיקרא בשם "טורינג ספורט". הקורולה סטיישן תוכננה בשלוחה האירופאית של טויוטה וזהו גם שוק היעד העיקרי שלה. הקורולה טורינג ספורט תוצג באופן רשמי בתערוכת פריז שתיפתח בחודש הבא.
 
טויוטה קורולה סטיישן 2019

הקורולה סטיישן (כמו גם גרסת ההאצ'בק) תקבל שתי יחידות הנעה היברידיות. הגרסה הראשונה עושה שימוש במנוע בנזין בנפח 1.8 ליטר, שיחד עם המנוע החשמלי מספק 122 כ"ס וקיים גם בטויוטה פריוס הנוכחית. הגרסה השנייה בעלת מנוע בנזין בנפח 2.0 ליטר, ויחד עם המנוע החשמלי היא מגיעה להספק של 180 כ"ס. כחלק מהתפישה האסטרטגית של היצרן למעבר למנועים היברידיים, הקורולה סטיישן תציג מנוע קונבנציונאלי אחד בלבד - מנוע טורבו-בנזין בנפח 1.2 ליטר המספק 116 כ"ס.
 

טויווטה מציינים כי הקורולה סטיישן החדשה בעלת התנהגות טובה יותר ביחס לאוריס היוצאת. שיפור זה מתאפשר הודות למתלה אחורי רב חיבורי חדש, טכנולוגיית שסתומי בולמים חדשים ולראשונה תציג גם בולמים אדפטיביים. כמו כן טויוטה יצרה מיקום נמוך יותר למנוע, מיקום סוללות מתחת לספסל האחורי ורוחב סרנים גדול יותר – וכל אלו סייעו להנמיך את מרכז הכובד של המכונית.

טויוטה קורולה סטיישן 2019
 
טויוטה קורולה סטיישן תציע ארבע אפשרויות צביעה דו-גונית המשלבות את צבע הרכב עם גריל קדמי, קורות וגג בצביעה שחורה. חלקה האחורי של הקורולה סטיישן מזכיר עיצוב "שוטינג ברייק", עם שמשה אחורית המוטה בזווית אלכסונית וישנם גם פנסי לד מאחור להשלמת העיצוב.
 
פנים הרכב עוצב מחדש לטובת שיפור מרחב הפנים וגם איכות החומרים שופרה, כך לטענת היצרן היפני. בנוסף לכך בסיס הגלגלים עומד כעת על 270 ס"מ (10 ס"מ יותר מהאוריס סטיישן היוצאת) ויוצר מרווח פנימי גדול בעיקר ליושבים מאחור עם מרחק של 92.8 ס"מ בין המושב הקדמי לאחורי. תא המטען בנפח 598 ליטר (68 ליטר יותר מהאוריס סטיישן) ולדברי טויוטה כולל אביזרים רבים לשיפור השימושיות. טויוטה תציג בקורולה סטיישן מערכת מולטימדיה חדשה ואבזור נוסף כגון תצוגה עילית, מערכת שמע מבית JBL ומשטח טעינה אלחוטי למכשיר הסלולרי.

טויוטה קורולה סטיישן 2019
 
מיוניון מוטורס, יבואנית טויוטה לישראל, נמסר כי טויוטה קורולה סטיישן החדשה תגיע לישראל במחצית הראשונה של שנת 2019.
 
לדגמי טויוטה בישראל – טויוטה
 
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מעניין אם הJBL יהיה בכל הדגמים (לת)  

מאיר,02.10.2018

2. מנועים חדשים (לת)  

המנוע החדש חלש יחסית לישן,25.11.2018
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים