בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

טויוטה לנד קרוזר מקבל מנוע דיזל חדשיוניון מוטורס משיקה את טויוטה לנד קרוזר עם מנוע טורבו דיזל 2.8 ליטר ותיבת שישה הילוכים אוטומטית. המחירים – ללא שינוימאת פבל צ'רניצקי

טויוטה לנד קרוזר הוא אחד הדגמים האיקוניים ביותר של טויוטה בפרט ושל עולם הג'יפאות בכלל, עם היסטוריה ענפה של למעלה מ-60 שנה ואין ספור מסעות וסיפורי גבורה על צליחה אגמים וטיפוס על הרים. הבעיה הייתה שבעוד העולם התקדם והלנד קרוזר החליף דורות ועבר מתיחות פנים, יחידת ההנעה שלו נותרה – איך לומר – לא בדיוק חוד החנית מבחינה טכנולוגית.

טויוטה לנד קרוזר
טויוטה לנד קרוזר. 2.8 ליטר ותיבה חדשה / צילום: טויוטה

השמועות על מנוע ותיבת הילוכים חדשה ללנד קרוזר מסתובבות ברשת כבר לא מעט חודשים, אך עד עכשיו לא היה ברור אם המנוע החדש – שמבטיח ביצועים וצריכת דלק טובים יותר – בכלל יגיע ארצה ואם כן, מתי. על השאלות האלה עונה היום חברת יוניון מוטורס. כן, ועכשיו.

טויוטה לנד קרוזר מקבל את מנוע הטורבו דיזל החדש שנפחו 2.8 ליטר (200 סמ"ק פחות מהמנוע היוצא) ומשודך לתיבת הילוכים אוטומטית עם שישה הילוכים (אחד יותר מהתיבה המוחלפת). ההורדה מאחד לצד ההוספה בשניה עוזרים ללנד קרוזר להציג צריכת דלק טובה יותר – 13.5 ק"מ לליטר לעומת 12.3 עם יחידת ההנעה הקודמת בלי איבוד משמעותי של כח – 172 כ"ס לעומת 190 בדגם הקודם. למעשה, הודות לשיפור מגדש הטורבו ומצנן הביניים שלו, טויוטה אפילו הצליחה לסחוט קצת יותר מומנט מהמנוע החדש, עם נתון שעומד כעת על 45.9 קג"מ המושגים בטווח שבין 1,600-2,400 סל"ד לעומת 42.8 שהפיק המנוע היוצא.

המנוע החדש של הלנד קרוזר עשה את דרכו אל כל הגרסאות הישראליות והוא יוצע בגרסה הקצרה בעלת שלוש הדלתות ובגרסה הארוכה בעלת חמש הדלתות. המחירים נותרו ללא שינוי והם מתחילים ב-299,900 שקל לרמת גימור Select קצרה עם חמישה מושבים או 349,900 שקל לארוכה עם שבעה מושבים ו-369,900 שקל לגרסת Luxury הבכירה.

לדגמי טויוטה בישראל - טויוטה

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים