בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

דגמי סמארט החדשים בישראלעם השקת אולם התצוגה המרכזי החדש של מרצדס בהרצליה, שמחליף את האולם בתל אביב, מכריזים אנשי כלמוביל על השקת הקטנטנות החדשותמאת אסף בר-שי
צילומים: כלמוביל, אסף בר-שי

המכוניות הקטנטנות של סמארט מתחילות להימכר בישראל. כך הודיע אריאל פינטו, מנכ"ל קבוצת רכבי היוקרה בכלמוביל. ההכרזה ניתנה היום (ב') במסגרת אירוע השקת אולם התצוגה החדש של מרצדס וסמארט בהרצליה.

סמארט פורפור
סמארט, אבל עם ארבע דלתות וארבעה מקומות. פורפור

הדגם המרכזי של מותג מכוניות המיקרו הגרמני, סמארט פורטו ("לשניים"), הוחלף בדור חדש ועל בסיסו נולד דגם ארוך יותר, שמציע מקום לארבעה ונקרא בהתאם סמארט פורפור ("לארבעה"). בשני המקרים מדובר בסגנון חדש עבור המותג, עם כלי רכב איכותיים ושימושיים יותר מבעבר. יצוין שפלטפורמת הפורפור פותחה ביחד עם רנו ועל בסיסה נמכרת באירופה רנו טווינגו - שאינה נמכרת בינתיים בישראל.
שני כלי הרכב נעזרים בשלדת ה"טריטון" של סמארט שמגנה מפני מכוניות אחרות בתוך שלדה נוקשה שאינה קורסת בעצמה - וזאת להבדיל מהפתרון שניתן לכלי רכב גדולים יותר, שלהם אזורי קריסה. לפורטו שני מושבים, אבל הם מרווחים יותר כעת וגם תא המטען גדל. לפורטו ארבעה מושבים ומגוון אפשרויות לקיפול שלהם, כדי לשפר את רמת השימושיות של המכונית - עם אפשרות בחירה בין הסעת נוסעים לבין הובלת ציוד (לשם המחשה, אפשר לאכלס בתוכה פינת ישיבה של איקאה, לפני שנפתחו הקרטונים, כמובן…).

סמארט פורטו וסמארט פורפור יוצעו עם מנוע בנזין בנפח 1 ליטר שמייצר 71 כ"ס. תיבת ההילוכים הרובוטית הקודמת, שספגה לא מעט ביקורת על אופן הפעולה שלה, אינה מצורפת יותר למכונית ובמקומה - תיבת הילוכים אוטומטית-רובוטית כפולת מצמד שלה שישה הילוכים.

אריאל פינטו, מנהל חטיבת רכבי היוקרה בכלמוביל
אריאל פינטו, מנכ"ל קבוצת רכבי היוקרה בכלמוביל, באירוע

רמת האבזור הסטנדרטית של המכוניות כוללת מערכת התראה על שמירת מרחק עם מכם, גלגלי 15 אינץ' קלים, מערכת קול מקורית נשלטת מההגה ועם חיבוריות בלוטות', בקרת שיוט, בקרת אקלים, חיישני גשם ותאורה והגה מצופה בעור. במהלך ההשקה תוצע ב-7,000 שקלים חבילת "ספורט" שכוללת גלגלי 16 אינץ', הנמכה של המרכב, גג פנורמי, מסך מגע עם ניווט, דוושות ספורט ומפלט כרום.

מחירה של סמארט פורטו החדשה עומד על 100,000 שקלים; גרסת הפורפור עולה 110,000 שקלים. מסירות הפורטו ייחלו בתוך כחודשיים, הפורפור תגיע מאוחר יותר - לקראת סוף השנה. בשנה הבאה צפויות להגיע גם גרסאות בראבוס שיציעו אווירה ספורטיבית יותר ואולי גם גרסאות ידניות.

אולם תצוגה מרצדס הרצליה

אולם התצוגה החדש של מרצדס גדול משמעותית מאולם התצוגה הקודם שהיה ברחוב השלושה. עם דגמי ה-A קלאס, CLA קלאס, GLA קלאס ו-B קלאס פונה מרצדס לקהל רחב יותר מעבר ואולם התצוגה החדש יכול להכיל 32 כלי רכב שונים במקביל. למכירות האקסקלוסיביות יותר ישנם באולם חדרים מבודדים ושקטים יותר.

לדגמי סמארט בישראל - סמארט
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. סמארט  האם זה אומר שעתה ניתן להשיג אך ורק סמארט, שבו ארבע...

טלי שפרן,21.07.2015

2. כלמוביל - קרטל על מותגים  אין תחרות. מחירים בשמיים.

,23.07.2015
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים