בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

גדול יותר, חזק יותר: פורד אדג' החדש נחשףפורד אדג' 2015 נחשף עם מימדים גדולים יותר, מנועים חזקים יותר ושפע של טכנולוגיות. אצלנו בעוד כשנהמאת נועם ריין

בניגוד למרבית הרכבים של פורד הנמכרים בישראל ומיוצרים באירופה, פורד אדג' הוא הנציג האמריקאי של המותג המצליח - אך בשנים האחרונות גם הוא עובר תהליך "אירופיזציה". זה התחיל עם מעבר לשימוש במנועי טורבו קטני-נפח בנוסף למנועי ה-V6 הבשרניים, ובדור החדש שנחשף בימים אלו מצהירה פורד על מעבר לשימוש בעיקר במנועי טורבו - ובמקביל על שיפור היכולות הדינאמיות, תחום שחשוב בעיקר ללקוחות האירופאיים.

פורד אדג'
פורד אדג' 2015 / צילום: יצרן
פורד אדג' החדש מעוצב בסגנון מעט פחות מגושם ויותר ספורטיבי, עם פנסים קטנים יותר בסגנון של פורד קוגה וחלון אחורי שמשתפל לאחור באלכסון. הגריל הקדמי עם הרשת הצפופה, והפגוש האחורי עם הדיפיוזר והאגזוזים הבולטים, מזכירים את עיצובה של פורד פוקוס ST. בתוך תא הנוסעים השינויים מינוריים.

האדג' החדש, שמבוסס על פלטפורמת המונדיאו החדשה (פורד פיוז'ן בארה"ב) מציג גם גידול במימדים. האורך הכולל יעמוד על 477.7 ס"מ, תוספת של 10 ס"מ לאדג' הנוכחי. לבסיס הגלגלים נוספו 2.5 ס"מ (285 בסה"כ), הרוחב נותר זהה ובמימד הגובה קוצץ כחצי ס"מ.

פורד אדג'

במהלך הפיתוח שמה פורד את הדגש על מערכת המתלים, במטרה לשפר את נוחות הנסיעה, התנהגות הכביש ובידוד הרעשים. לראשונה אצל פורד, תציע האדג' היגוי אקטיבי - הכולל לא רק אפשרות לשינוי במידת הקשיחות של ההגה, אלא גם שינוי ביחס ההעברה של ההגה. בתמרוני חניה ההגה יהיה ארוך יותר, ובמהירויות גבוהות הוא "יתקצר".

בנוסף למנוע ה-3.5 ליטר V6 המוכר, תציע פורד עם האדג' שני מנועי טורבו-בנזין חדשים מסדרת האקובוסט. המנוע הקטן (שייוצר באירופה), בנפח 2.0 ליטר, יציע הספק של 248 כ"ס יחד עם מומנט של 37.7 קג"מ. השהיית הטורבו של המנוע החדש תהיה קצרה יותר, משקלו נמוך יותר ובפורד מבטיחים גם שיפור בביצועים ובתצרוכת הדלק - אך לא מפרסמים נתונים בעניין.

המנוע השני ישמור על תצורת ה-V6 האמריקאית, אך יהיה בנפח של 2.7 ליטר עם מגדש טורבו. ההספק צפוי לעמוד על למעלה מ-300 כ"ס. באירופה יוצע האדג' גם עם מנועי דיזל בנפח 2.0 ליטר, בהספק של 180 או 210 כ"ס.

פורד אדג'

כל המנועים ישודכו להנעה קדמית או כפולה, ולתיבת הילוכים אוטומטית בעלת 6 יחסי העברה ושליטה מההגה. מערכת "עצור וסע" לדימום מנוע בעמידה תהיה זמינה גם כן.

בסעיף מערכות הבטיחות יציע פורד אדג' החדש לא מעט חידושים - שכרגע לא ברור מה מתוכם יכלל במפרט הישראלי. בין היתר ניתן למצוא ברשימות מערכת בקרת שיוט אקטיבית עם בלימה אוטומטית לקראת התנגשות, מערכת התראה על תנועה חוצה, מערכת אקטיבית לשמירה על נתיב הנסיעה, ניטור רכב ב"שטח מת" במראות, כרית אוויר לברכי הנוסע שתתמקם בדופן תא הכפפות ומערכת מצלמות היקפיות כולל פונקציית חניה אוטומטית.

פורד אדג' החדש יתחיל להימכר בארה"ב בשנת 2015, ומחברת "דלק מוטורס" היבואנית נמסר ל-iCar כי הרכב צפוי להגיע לישראל לקראת חודש אוגוסט 2015..


לדגמי פורד בישראל - פורד
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים