בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

גדולה וחזקה יותר: שברולט קרוז החדשה נחשפתשברולט קרוז החדשה נחשפת לראשונה, ומציגה מנוע טורבו-בנזין חדש, מימדים גדולים יותר ומערכת מולטימדיה מתקדמתמאת נועם ריין

שבע שנים ארוכות חלפו מאז הוצגה שברולט קרוז. במהלך התקופה עברה המכונית מתיחות פנים מזדמנות, קיבלה מנועים חדשים ואביזרים שונים, אך כעת חושפת שברולט בארה"ב את הדור החדש של הקרוז - שיגיע אלינו רק בעוד שנה.

שברולט קרוז החדשה תהיה מכונית גדולה. לדור היוצא נוספו 6.8 ס"מ, שיביאו את הקרוז החדשה לאורך של 466.6 ס"מ - יותר ממכוניות כמו סקודה אוקטביה, טויוטה קורולה או יונדאי i35. הרוחב יעמוד על 179.5 ס"מ - רחב מהקורולה והיונדאי, והגובה של הקרוז החדשה הוא 145.8 ס"מ - קצת פחות מהקרוז היוצאת, ודומה למתחרות העיקריות. בסיס הגלגלים יהיה באורך 270 ס"מ, כמקובל אצל מרבית המשפחתיות.

שברולט קרוז החדשה
שברולט קרוז 2016 / צילומים: שברולט
ג'נרל מוטורס מציגה כרגע מנוע אחד בלבד עם הקרוז החדשה. מדובר, כמו בעבר, על מנוע טורבו-בנזין בנפח 1,400 סמ"ק - אך עם ביצועים עדיפים. ההספק עומד על 153 כוחות סוס המושגים ב-5,600 סל"ד, והמומנט הוא 24.4 קג"מ המושגים ב-2,000 סל"ד. המנוע הזה ישודך לתיבות הילוכים ידניות או אוטומטיות, עם 6 הילוכים בשני המקרים. הביצועים טובים מאוד ביחס לקטגורית המשפחתיות: שברולט קרוז תאיץ ל-100 קמ"ש בתוך 8 שניות בלבד.

שברולט קרוז תהיה קלה יותר מבעבר בפער של כ-113 ק"ג, וגם תצויד במערכת "עצור וסע", ולכן צריכת הדלק השתפרה. היצרנית עדיין לא מפרסמת נתונים בתקינה האירופאית, אך על פי התקינה האמריקאית - שקרובה יותר לנתוני האמת - שברולט קרוז תציג צריכת דלק של כ-17 ק"מ לליטר בנסיעה בין עירונית.

שברולט קרוז החדשה

כמצופה, שברולט קרוז תציע מערכת מולטימדיה עם ממשק מלא למכשירי סמארטפון. המערכת, דור חדש ל-MyLink של ג'נרל מוטורס, כוללת מערך CarPlay המאפשר התממשקות מוחלטת למכשירי אייפון ואנדרואיד. כמו כן, תהיה אופציה למערכת מבוססת אינטרנט עם גלישה במהירות דור רביעי ורשת אלחוטית הפועלת ברכב. עוד ברשימת הטכנולוגיות: טעינה אלחוטית למכשירים סלולריים, מושבים אחוריים מחוממים, ומערכות בטיחות הכוללות התראה לפני התנגשות, סטיה מנתיב, התראה על רכב ב"שטח מת" ועוד.

שברולט קרוז החדשה

"הקרוז החדשה תהווה את הפנים החדשות של שברולט ללקוחות רבים ברחבי העולם", אומר אלן בייטי, נשיא ג'נרל מוטורס בצפון אמריקה. "בתכנון הקרוז החדשה שמרנו על כל התכונות שהפכו את הקרוז להצלחה אדירה בעולם, ושיפרנו אותן על מנת להפוך את הקרוז למתוחכמת יותר, מהנה יותר, ו"שברולטית יותר".

שברולט קרוז תשווק ב-40 שווקים ברחבי העולם, כולל בישראל. הקרוז החדשה תגיע אלינו רק בעוד שנה לפחות - ברבעון השלישי של 2016. בשלב זה עדיין אין מידע בנוגע לגרסאות האצ'בק וסטיישן.

לדגמי שברולט בישראל - שברולט
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מי אמר אופל? (לת)  

המעצב של אופל,25.06.2015
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים