אח נוסף לקנגו: ניסאן טאונסטאר נחשף

אח נוסף לקנגו: ניסאן טאונסטאר נחשף


ניסאן חשפה את מחליפו של ה-NV200 וכמוהו גם הוא מבוסס על רנו קנגו. גם הפעם תוצע גרסה חשמלית לצד שדרוג האבזור והיצע מערכות הבטיחותמאת: רן סגל
 
ניסאן חשפה את הדור השני של המסחרית הקטנה שלה - ניסאן טאונסטאר (TOWNSTAR), שתחליף את ניסאן NV200 שהוצגה כבר לפני 12 שנים ומשווקת גם בישראל משנת 2011.

ניסאן טאונסטאר
 
כמו ה-NV200 גם הטאונסטאר מבוססת על רנו קנגו מהדור החדש שנחשף כבר בסוף השנה שעברה. הבסיס הוא פלטפורמת CMF-C של הקונצרן המשמשת בין היתר את ניסאן קשקאי ומיצובישי אאוטלנדר החדשים. רנו קנגו החדש טרם הגיע לישראל, וכך גם שני האחים הנוספים בסדרה - דאצ'יה דוקר ומרצדס סיטאן. מקרסו מוטורס, יבואנית ניסאן בישראל, טרם נמסר מידע אודות מועד שיווקו של ניסאן טאונסטאר.
 
 

עיצוב ומידות

העיצוב החיצוני דומה עד זהה לזה של הקנגו. החזית כמובן מקבלת בידול בדמות פנסים צרים יותר מאלו של הקנגו, סבכה קדמית שונה ובתי פנסי ערפל בעיצוב שונה. מאחור ההבדלים זניחים עם יחידות תאורה בחתימת אור שונה.

מבפנים העיצוב זהה לגמרי לזה של הקנגו עם קוים ארוכים וישרים (לעומת המוטיבים העגולים בקנגו הקודם), מסך מולטמדיה צף ותחתיו כפתורי השליטה ופאנל בקרת האקלים. 

ניסאן טאונסטאר
 
הטאונסטאר מבוסס כאמור על הקנגו החדש, אך ניסאן לא פרסמו בשלב זה מידות רשמיות. ממה שפורסם ניתן לומר כי בהשוואה ל-NV200 לטאונסטאר נפח העמסה של עד 4,300 ליטרים בקיפול מושבים (1,200 ליטרים יותר) המתקבלים בין היתר בזכות אפשרות לקפל את מושב הנוסע. כמו כן כושר ההעמסה עומד על 800 ק"ג (147 ק"ג יותר) וכושר הגרירה הוא 1,500 ק"ג.
 
ניסאן טאונסטאר
 

יחידות הנעה

מגוון המנועים מוכר כמובן מהקנגו. ניסאן טאונסטאר ישווק עם מנוע טורבו-בנזין בנפח 1.3 ליטרים (משיתוף פעולה עם מרצדס השוכן גם ברנו קליאו, דאצ'יה דאסטר ומרצדס A קלאס למשל). המנוע מספק כאן 130 כ"ס ונתון מומנט מירבי העומד על 24.4 קג"מ. 

ניסאן טאונסטאר
 
באופן מפתיע לא פורסמו נתונים על גרסת דיזל, אך יש כמובן גרסה חשמלית. במקרה זה המנוע מספק 90 קילוואט (כ-122 כ"ס) ונתון מומנט של 24.9 קג"מ הזמינים מסל"ד אפסי. למנוע סוללת 44 קוט"ש המאפשרת טווח נסיעה של כ-285 ק"מ. הטאונסטאר תומך בטעינה מהירה עד 75 קילוואט, כאשר זמן הטעינה מ-0% ל-80% אורך 42 דקות.
 
בהשוואה ל-e-NV200 לטאונסטאר סוללה גדולה ב-4 קוט"ש וטווח נסיעה חשמלי משופר ב-85 ק"מ.

ניסאן טאונסטאר
 

אבזור ובטיחות

במפרט האבזור ניתן למצוא פריטים כמו מסך מולטימדיה בגודל 8 אינץ' עם קישוריות אנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 10 אינץ' (בגרסה החשמלית), משטח טעינה אלחוטי, חיישני גשם ותאורה, בקרת אקלים, תאורת לד מלאה, מערכת חניה אוטומטית, מצלמות היקפיות ועוד.

ניסאן טאונסטאר
 
הטאונסטאר מציג קפיצת מדרגה גם בכל הקשור לבטיחות ויציע מגוון מערכות מתקדמות כגון בלימת חירום אוטונומית המזהה הולכי רגל ודו-גלגלי, זיהוי תנועה חוצה בצומת, תיקון סטייה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת סיוע ברוחות צד ובקרת נגרר. הגרסה החשמלית תהנה גם מבקרת שיוט אדפטיבית משופרת בעלת יכולת מעקב אחר הרכב מלפנים, זחילה בפקקים עד לעצירה מלאה ושמירה על מרכז הנתיב.

ניסאן פרימסטאר וניסאן אינטרסטאר
ניסאן פרימסטאר וניסאן אינטרסטאר
 
בנוסף לטאונסטאר ניסאן עדכנה גם את המסחריות בגודל בינוני וגדול, שעד כה לא שווקו בישראל. ה-NV400, תאומת רנו מאסטר תיקרא מעתה אינטרסטאר (Interstar) ואילו ה-NV300, תאומת רנו טראפיק, תיקרא מעתה פרימסטאר (Primastar). מסחריות אלו זכו למספר עדכוני עיצוב ולתוספת מערכות בטיחות מתקדמות.
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים