בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

אודי A8 החדשה בישראל: מ-749,000 שקל

אודי A8 החדשה בישראל: מ-749,000 שקל


צ'מפיון מוטורס, יבואנית אודי בישראל, משיקה את אודי A8 החדשה עם רשימת אבזור ארוכה, הנעה "מיקרו-היברידית" ומחיר אטרקטיבי - ורק בגרסת מנוע אחתמאת רן סגל
 
יבואנית אודי בישראל, צ'מפיון מוטורס, מחדשת את קו הדגמים בארץ עם הגעתה של אודי A8 החדשה בדור הרביעי שלה - זה שהושק בקיץ האחרון. ה-A8 תשווק בגרסה הרגילה ובגרסה הארוכה שלה, ובשלב זה עם מנוע אחד בלבד.

אודי A8 - צד אחור
 
אודי A8 תצויד בישראל במנוע בנזין V6 טורבו בנפח 3.0 ליטר המספק 340 כ"ס ומומנט של 51 קג"מ מ-1370 סל"ד נמוכים. המנוע משודך לתיבת הילוכים בעלת 8 יחסי העברה וההנעה כפולה קבועה. ההאצה ל-100 קמ"ש אורכת 5.6 שניות (או עשירית שניה יותר בגרסה הארוכה) וצריכת הדלק המוצהרת במסלול משולב עומדת על 12.5 ק"מ לליטר.
 בדומה לאודי A7 הבאה, גם ה-A8 החדשה עושה שימוש בסוללת ליתיום-איון בגודל 48 וולט המאפשרת לרכב לשייט במהירות שבין 55 ל-160 קמ"ש כשהמנוע כבוי ולהניעו בנוחות בעת שהנהג לוחץ על דוושת ההאצה. בנוסף, הסוללה מסייעת גם למערכת ה"עצור וסע" לטובת הפסקת פעולת המנוע מ-22 קמ"ש ועד לעצירה מוחלטת.
 
כמקובל בקטגוריה, רשימת האבזור באודי A8 ארוכה במיוחד. נוכל למצוא בה, למשל, לא פחות מארבעה מסכים שונים: לוח המחוונים Virtual Cockpit המוכר של אודי, מסך מרכזי בגודל 10.1 אינץ', מסך משני בגודל 8.6 אינץ' ממנו ניתן לתפעל את בקרת האקלים, מאפייני הנוחות והזנת כתב יד (באנגלית בלבד) לחיפוש תחנות רדיו או כתובת ניווט, וכמובן את התצוגה העילית המוקרנת על השמשה הקדמית. 

אודי A8 Long
 
בנוסף מצוידת ה-A8 החדשה במערכת שמע מביתBang & Olufsen  בהספק של 730w עם 17 רמקולים, מקלט טלויזיה עם ממיר דיגיטלי, פנסי לד "מטריקס", וילונות חשמליים בחלונות האחוריים, חישוקים בגודל 20 אינץ', מתלי אוויר אדפטיביים, גג פנוראמי (גג כפול בגרסה הארוכה), בקרת אקלים בעלת ארבעה איזורים, מערכת סינון אוויר עם בישום, ריפוד אלקנטרה לתקרה ועוד.
 
המושבים הקדמיים (כולל משענות הראש) מתכווננים חשמלית עם חימום, אוורור ועיסוי. כמו כן תוצע חבילת עור מורחבת שתכסה חלקים נרחבים בתא הנוסעים בעור. בגרסה הארוכה תוצע אופציה נוספת כך שהמושב האחורי-ימני יהיה גם הוא עם מערכת עיסוי, עיסוי לרגליים והדום לרגליים הנפתח ממושב הנוסע הקדמי.
 
רשימת מערכות בטיחות ארוכה תוצע גם היא, כמובן. זו כוללת התרעת התנגשות ובלימה חירום אוטונומית, זיהוי רכב בשטח מת, מערכת לסיוע בחציית צמתים ומערכת למניעת התנגשות מאחור. חבילת ה-Assitance Tour כוללת בנוסף גם בקרת שיוט אדפטיבית עם מגביל מהירות, בקרת סטייה מנתיב עם היגוי אקטיבי, ומערכת Traffic Jam Assist המאפשרת נהיגה כמעט אוטונומית בפקקים. בנוסף ישנן מצלמות 360 מעלות עם תצוגה פנימית בתלת מימד, חיישני חנייה קדמיים ואחוריים עם חיווי ויזואלי ומערכת המתריעה על שמירת מרחק בחניה מלפנים ומאחור.

אודי A8 - פנים
 

אודי A8 – מחירים:

אודי A8 תעלה 749,000 שקל
אודי A8 Long תעלה 779,000 שקל
 
בשנת 2017 הסתכמו המכירות בסגמנט הפאר בכ-315 יחידות, לא כולל מכוניות שהגיעו ארצה ביבוא אישי. מובילת הקטגוריה הברורה היא מרצדס S קלאס עם 156 מסירות, ואחריה ניצבת ב.מ.וו סדרה 7 עם 98 מסירות בעוד אודי A8 - עם הדור היוצא - הסתפקה ב-32 מסירות. בשנה הקרובה תצטרך ה-A8 להתמודד לא רק עם צמד המתחרות מגרמניה, אלא גם עם לקסוס LS החדשה שהגיעה ארצה לאחרונה.
 
לדגמי אודי בישראל – אודי
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים