בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

אודי A3 החדשה - עכשיו גם בספורטבקאודי חושפת את ה-A3 ספורטבק, גרסת ה-5 דלתות של ה-A3 החדשה. המכירות יתחילו בשנה הבאה
מאת נועם ריין

אודי A3 החדשה הגיעה לישראל לפני מספר שבועות, ומצאה את עצמה מתמודדת בשוק צפוף וקשה של משפחתיות יוקרתיות הכולל את ב.מ.וו סדרה 1, מרצדס A קלאס, לקסוס CT200h ועוד. ההבדל בין האודי לבין המתחרות בולט: בעוד האודי משווקת בגרסת 3 דלתות בלבד, כל המתחרות נמכרות בתצורת 5 דלתות ופונות לקהל בעלי המשפחות. בקרוב מאוד יחל הייצור של אודי A3 גם בגרסת 5 דלתות, מה שאמור לאזן את התחרות מבחינתה של אודי.


אודי A3 ספורטבק. נאה גם עם 5 דלתות / צילומים: יצרן

אודי A3 ספורטבק גדלה משמעותית לעומת הספורטבק הקודמת, אך נתון המשקל ירד במעט בזכות שימוש בחומרים קלים יותר מבעבר. למעשה, הספורטבק החדשה כבדה רק ב-30 ק"ג מה-A3 הרגילה. ביתר הפרמטרים רושמת הספורטבק גידול קל לעומת הגרסה הרגילה: מימד האורך צמח בכ-8 ס"מ, הרוחב צמח במילימטרים בודדים ובסיס הגלגלים צמח באופן מפתיע ב-3 ס"מ. בכדי למנוע את תופעת ה"מראה המבוגר" שעלולה לבוא יחד עם הוספת דלתות אחוריות, כפי שאכן קרה בגרסת הספורטבק של אודי A1, שילבה אודי את חבילת העיצוב "S-Line" בדגמי ה-A3 ספורטבק. החבילה כוללת גריל קדמי מושחר, פנסי ערפל המשולבים בתוך כונסי אוויר גדולים, ספויילר מוארך על הגג, דיפיוזר בגימורי פלטינה וצינורות מפלט בגימור כרום.

היצע המנועים של אודי A3 בגרסת הספורטבק צפוי להיות דומה לזה הקיים בגרסה הרגילה, אשר נמכרת בישראל עם מנועי טורבו-בנזין בנפחים של 1.4 ליטר (122 כ"ס) ו-180 כ"ס (180 כ"ס). תא המטען, אגב, גדל רק ב-15 ליטר בגרסת הספורטבק. השיווק של המכונית באירופה יחל בפברואר 2013, וסביר להניח שבהמשך השנה נפגוש את הרכב בישראל.

 

לדגמי אודי בישראל - אודי

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים