בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

אודי ויונדאי מפתחות מנוע חדש

אודי ויונדאי מפתחות מנוע חדש


מותג נוסף של קונצרן פולקסווגן מכריז על שיתוף פעולה חדש. הפעם אודי ויונדאי ישתפו פעולה בפיתוח טכנולוגיית תא דלקמאת רן סגל
 
לאחר שבשבוע שעבר הכריזו פולקסווגן ופורד על שיתוף פעולה לייצור דגמי מסחריות  חדשות, הגיע תורו של מותג היוקרה אודי לצאת בשיתוף פעולה טכנולוגי. אודי ויונדאי הכריזו על שיתוף פעולה בתחום פיתוח טכנולוגיית תא דלק.

אודי h-tron
 
בתוך קבוצת פולקסווגן, האחריות לפיתוח טכנולוגיית תא דלק הוטלה על אודי. מרכז פיתוח טכנולוגיית תא דלק שוכן בנקרסולם, גרמניה, ולדברי אודי הם עובדים כיום על הדור השישי של הטכנולוגיה בעוד ההסכם עם יונדאי כבר מתמקד בשלב הפיתוח הבא המיועד לשיווק רחב יותר. שיתוף הפעולה בין שני היצרנים יחל ראשית בהחלפת רישיונות פטנטים והענקת גישה למרכיבים שאינם תחרותיים (נושא הנתון לאישור הרשויות בשתי המדינות). באמצעות שיתוף הפעולה הזה מקווים היצרנים להביא את טכנולוגיית תא הדלק לכדי בשלות לייצור רב יותר ויעיל יותר.
 
אודי h-tron קונספט
 

לאודי ניסיון של כמעט 20 שנה עם טכנולוגיית תא דלק. אחד מדגמי הקוסנפט הראשונים היה אודי A2H2 בשנת 2004 ולאחריו אודי Q5 HFC בשנת 2008. בשנת 2014 הציגה אודי את ה-A7 Sportback h-tron Quattro והציגה לראשונה את הסיומות h-tron לרכבים בעלי טכנולוגיית תא דלק (בדומה לסיומת פלאג-אין הייבריד e-tron) כאשר האות H מסמנת את המילה Hydrogen (מימן). בשנת 2016 הציגה אודי את הקונספט h-tron Quattro כשלב נוסף בפיתוח תאי הדלק. גם ליונדאי ניסיון בתחום עם ה-ix35 תא דלק ומחליפתה יונדאי NEXO.

יונדאי נקסו
 
טכנולוגיית תא דלק מאפשרת טווחי נסיעה ארוכים וזמני תדלוק קצרים ואלו הופכים את השימוש במימן למשאב אנרגיה אטרקטיבי לטובת תחבורה חשמלית. הדבר נכון עוד יותר ברכבים גדולים, שבו יתרונות המשקל של רכבי FCEV (רכב חשמלי עם תא דלק) הטבועים בעיצוב שלו בולטים במיוחד. מלבד התקדמות טכנולוגית בתחום תאי הדלק, כלל מפתח להצלחה מסחרית כולל גם ייצור מימן והקמת תשתיות מספקות. בשל כך, אודי תציג בתחילת העשור הבא דגם תא דלק ראשון שימכר בסדרת ייצור קטנה. הדגם יהיה, איך לא, בתצורת SUV (רכב פנאי).

תחנת תדלוק מימן
 
פיטר מרטנס, חבר דירקטוריון לפיתוח טכנולוגי באודי, אמר: "טכנולוגיית תא דלק היא הדרך השיטתית להנעה חשמלית וזהו נכס רב חשיבות בסל היכולות הטכנולוגיות שלנו לטובת עתיד תחבורה עם אפס פליטת מזהמים. על מפת הדרכים שלנו ל-FCEV אנו מאחדים כוחות עם שותפים חזקים כמו יונדאי, לפריצת דרך של טכנולוגייה זו. שיתוף הפעולה הוא הדרך החכמה לחידושים מובילים עם עלויות אטרקטיביות".
 
איסן צ'ונג, סגן יו"ר יונדאי, אמר: "אנו בטוחים שהשותפות שלנו עם אודי תגשים את החזון והיתרנות של רכבי FCEV לטובת החברה. הסכם זה הוא דוגמה נוספת למחויבות הגדולה של יונדאי ליצירת עתיד בר-קיימא תוך שיפור חיי הצרכנים באמצעות רכבי מונעי מימן, זו הדרך המהירה והאמיתית לעולם נטול פליטת מזהמים".
 
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. אוי ואבוי  חברה איכותית וטובה מול זבל שמתפרק בנסיעה?! אודי יצ...

חכם,28.06.2018
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים