דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

רכב שטח - יד שניה

לרכב שטח יש בחיים שני תפקידים: לנסוע בשטח, לעשות רושם בכביש. רוב הבעלים של רכבי שטח בישראל נכנסים לשטח פחות מעשר פעמים בשנה ולא, אין להם נקיפות מצפון. רכב שטח גבוה נותן תחושה של כוח וביטחון על הכביש, רכב שטח מאפשר חניה קלה על מדרכות, רכב שטח הוא אופנתי ומרשים. ולא נורא אם לפעמים הרכב מסורבל, רועש ולא הכי נוח בעולם. החיים הם כמובן פשרה: לרוב, ככל שהרכב מצטיין בשטח, כך הוא מצטיין פחות בכביש ולהפך. לנדרובר דיפנדר מצוין בשטח וסובל בכביש. ב.מ.וו X5 מצוין על אספלט אך אלרגי לסלעים.

 

פנאי-שטח קטן

מעבר לקטגוריה פנאי-שטח קטן הג'יפונים הקטנים מבוססים בדרך כלל על מכוניות סופר מיני, ומציעים עיצובים ססגוניים ותנוחת ישיבה גבוהה - בדרך כלל על חשבון המרווח והשימושיות. מרבית הג'יפונים הקטנים לא מצוידים ב-4X4, ולכן לא מסוגלים לספק יכולת שטח טובה. ג'יפונים עירוניים, לטוב ולרע.

פנאי-שטח בגודל בינוני

מעבר לקטגוריה פנאי-שטח בגודל בינוני הג'יפונים הקומפקטיים הם הנפוצים ביותר. הם מרווחים מספיק למשפחה, אך לא גדולים ומסורבלים מדי; חלקם מסוגלים בהחלט לרדת לשטח, אחרים יסתפקו בכביש, אך כולם מעניקים מראה של ג'יפון, שימושיות משפחתית, נוחות טובה וביצועים מספקים.

פנאי-שטח בגודל מלא

מעבר לקטגוריה פנאי-שטח בגודל מלא רכבי פנאי-שטח גדולים ורב שימושיים: הם מרווחים ומרשימים למראה, חלקם מציעים 7 מקומות ישיבה, ורבים מהם מצוידים ב-4X4 וביכולות שטח גבוהות. מגוון היכולות רחב מאוד, והדמיון בין המכוניות בקטגוריה הזו הוא לפעמים רק בגודל.

פנאי-שטח יוקרתי בגודל בינוני

מעבר לקטגוריה פנאי-שטח יוקרתי בגודל בינוני רכבי כביש-שטח יוקרתיים קומפקטיים. האיכות, תחושת העושר, הסמל והפוזה אבל בקטן. כחדשים הם עלו החל מכ-300 אלף שקל, אבל לאור ירידת הערך הגבוהה בדרך כלל נזרקו לשוק המשומשות במחירים שפויים הרבה יותר. כלי רכב אלו מציעים אופציה קומפקטית לרכבי כביש-שטח בגודל מלא יותר מאשר אלטרנטיבה זולה לסמל יוקרה.

פנאי-שטח יוקרתי בגודל מלא

מעבר לקטגוריה פנאי-שטח יוקרתי בגודל מלא למה לסבול בחיים? למה להתפשר על נוחות, אבזור, איכות ושקט? מתברר, שאפשר להשיג את כל אלה וגם פוזה של ג'יפ. צריך רק לשלם. הרבה. ג'יפי היוקרה - סלון עלו 400 אלף שקל וצפונה כחדשים. כמשומשים, אפשר למשל להשיג ריינג' רובר קשיש בגרושים, אך עלות האחזקה תהיה גבוהה.

קטגוריות נוספות

חזור למעלה