בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

קיה ונגה החדשה 2010קיה חושפת את המיקרוואן החדש שלה בגרסת יצור. האם האירופאים צריכים להתחיל לחשוש?
מאת טל ברונפר

המתקפה של קיה על השוק האירופאי לא מפסיקה. לאחר שקיה סיד [לחוות דעת על הרכב - קיה סיד] התבססה כמתחרה מודרנית בפלח המכוניות המשפחתיות הקומפקטיות, הבטיחו הקוריאנים להציג סופרמיני מרווחת ומודרנית. השלב הראשון בקיום ההבטחה היה הצגת הקונספט קיה NO3 בתערוכת ז'נבה. קיה ונגה (Venga), אותה חושפים קיה כעת, לפני פתיחת תערוכת פרנקפורט, היא גרסת היצור של הקונספט. הונגה, אגב, היא מוצר אירופאי לחלוטין שפותח וייוצר ביבשת הקלאסית, ויתחרה בפלח הסופרמיני וגם בפלח המיקרוואנים כגון סקודה רומסטר וסיטרואן C3 פיקאסו.

כמו בכל מקרה של קונספט, גם הפעם מאבדת גרסת היצור של קיה ונגה חלק מהאלמנטים היחודיים שאפיינו את מכונית הקונספט - בין היתר את פנסי ה-LED הקדמיים. למרות המראה החיצוני המרוכך, שומרת המכונית הסדרתית על קווים דומים לרכב הקונספט, הכוללים את שפת העיצוב החדשה של היצרן: שבכה מחומשת עם סמל היצרן במרכז, שהפכה למרכיב מזוהה איתו בתקופה האחרונה. למכונית קווים עגלגלים, הנובעים ממימד הגובה הבלתי-שגרתי שלה: 1.6 מטר. מדובר במימדים לא שגרתיים לסגמנט מכוניות הסופרמיני, שנועדו ליצור תחושה אוורירית ומרווחת בתא הנוסעים.

קיה ונגה החדשה 2010

קיה ונגה החדשה. מראה אירופאי / צילומים: יצרן

עוד מספרים בקיה על מימדי אורך ובסיס גלגלים גדולים מהמקובל בקטגוריה: 406.8 ס"מ ו-261.5 ס"מ בהתאמה. המטרה, כך קיה, יצירת מרווח פנים של מכונית משפחתית, עם נתוני זיהום ועלות אחזקה של מכונית סופרמיני.

יחידות ההנעה יגיעו מההיצע הנוכחי של היצרן, כאשר בשלב זה נמסרים פרטים ראשוניים על יחידת בנזין בנפח 1.4 ליטרים, ויחידת דיזל בנפח 1.6 ליטרים - שתיהן מההיצע הנוכחי של קונצרן יונדאי שמחזיק במותג קיה. הקוריאנים לא מפרטים על הספקי המנועים, אך מציינים כי בסך הכל יציעו המנועים בין 75 ל-115 כוחות סוס.  שני המנועים ישודכו למערכת Stop and Go של קיה, המכבה את המנוע בעצירות ומקטינה את צריכת הדלק.  בשלב זה לא ברור האם תוצע תיבת הילוכים אוטומטית, שכן בחברה מייעדים את המכונית לשוק האירופאי בלבד, שמעדיף תיבת הילוכים ידנית בפלח השוק המדובר.

תא הנוסעים יצוייד במושבים המתקפלים במלואם לתוך הרצפה, על מנת להגדיל את שימושיות המכונית. בנוסף, ברוח התחושה האוורירית, יוצע גם גג פנוראמי נפתח כאופציה.

קיה ונגה החדשה 2010
קיה ונגה. תא נוסעים מרווח

יבואן קיה לישראל, חברת טלקאר, מציין כי בשל העובדה שקיה העולמית לא קבעה מועדי ייצור ושיווק עולמיים, לא ניתן לקבוע אם וכאשר תגיע המכונית לישראל. כפי הנראה הגעתה תלויה בשידוך המכונית לתיבה האוטומטית, עליו לא נמסרו פרטים נכון לעכשיו. את החשיפה העולמית שלה תערוך קיה ונגה החדשה בתערוכת פרנקפורט בספטמבר 2009. אתר iCar יסקר את התערוכה עבורכם הישר מגרמניה ויעדכן אתכם בכל הפרטים החדשים הנוגעים לסופרמיני הקוראינית החדשה, כאשר אלה ימסרו.

לדגמי קיה בישראל - קיה
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. קיה   הם עוד יכבשו את העולם. כלום לא עוצר אותם. היפאנים ...

משה ,17.08.2009
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים