בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

פורד מגייסת טכנולוגיה ישראלית לפיתוח מכונית אוטונומיתפורד מצהירה: עד שנת 2021 נפתח מכונית אוטונומית שתשווק בכמות מסחרית. לשם כך רכשה יצרנית הרכב את חברת סייפס הישראליתמאת נועם ריין

יצרני הרכב נמצאים עמוק בתוך המירוץ לפיתוח של מכונית אוטונומית, וכעת מצטרפת גם פורד למאמצים עם הצהרה יומרנית: עד לשנת 2021, כך טוענת החברה האמריקאית, ישווקו מכוניות אוטונומיות לחלוטין מתוצרתה - בכמות מסחרית, לשימושים של שיתוף נסיעה ולאו דווקא כרכב פרטי. מדובר בכלי רכב עצמאיים לגמרי, ללא הגה או דוושות.כדי לעמוד ביעד האגרסיבי, מכריזה פורד על שיתוף פעולה עם 4 חברות סטארטאפ - אחת מהן היא סייפס (SAIPS) הישראלית, שנרכשה על ידי פורד בסכום שמוערך בעשרות מיליוני דולרים. סייפס פיתחה אלגוריתם של בינה מלאכותית, המאפשר לתוכנת מחשב לנתח ולסווג מידע ויזואלי המתקבל מצילום תמונה או וידאו, ולהעביר את המידע למערכות הרכב האוטונומי.


בנוסף לסייפס "שלנו", ישתתפו בפרויקט של פורד גם חברת Velodyne, המייצרת חיישנים לניטור של סביבת הרכב, חברת Nirenberg Neuroscience, שמגיעה מהתחום הרפואי ועוסקת בתחום של ניתוח הקשר בין העין למוח וחברת Civil Maps המפתחת אמצעים למיפוי בתלת מימד.צוותי הפיתוח של פורד, יחד עם החברות השותפות בפרויקט, יפעלו בפאלו-אלטו שבקליפורניה, שם תגדיל פורד באופן משמעותי את קמפוס המחקר והפיתוח שלה, ותכפיל את הצוותים העוסקים בנושא. עוד השנה תשלש פורד את רכבי הניסוי האוטונומיים מתוצרתה, מסוג פורד פיוז'ן הייבריד, ותגיע ל-30 כלי רכב אוטונומיים הנעים על כבישי ארצות הברית. בשנה הבאה ישולש מספרם שוב.
 

לדגמי פורד בישראל - פורד
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים