בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סיטרואן C5 אייר קרוס: רכב פנאי חדש נחשף

סיטרואן C5 אייר קרוס


נחשפה הפרשנות של סיטרואן לפיג'ו 3008. בתפריט: מימדים מפתיעים, הנעה היברידית ומערכת מתלים הידראולית חדשהמאת נועם ריין

בימים אלו סיטרואן חושפת בתערוכת שנגחאי רכב פנאי חדש, סיטרואן C5 אייר קרוס - שיתחרה בפיג'ו 3008, סיאט אטקה וקיה ספורטז', ואמור להחזיר את היצרנית הצרפתיה אל ערכי היסוד שלה: נוחות, טכנולוגיה ועיצוב ייחודי. בתור רכב ייצור, שעבר את שלב הקונספט, מציג ה-C5 אייר קרוס רשימה ארוכה של חידושים.

סיטרואן C5 אייר קרוס

מבחינת המימדים, סיטרואן C5 אייר קרוס מציג אורך של 4.5 מטרים (6 ס"מ יותר מה-3008), רוחב של 184 ס"מ (זהה לפיג'ו), גובה של 167 ס"מ (5 ס"מ יותר מהפיג'ו) ובסיס גלגלגים של 273 ס"מ (6 ס"מ יותר מהפיג'ו). נפח תא המטען עומד על 482 ליטרים.


העיצוב החיצוני הוא שילוב של הסגנון החדש שפגשנו בסיטרואן קקטוס ובסיטרואן C3, עם גריל רוחבי ופנסי לד דקים, ריבועים מעוגלים בכל פינה ברכב וגם כריות גומי בדלתות - הפעם במיקום נמוך ומוצנע יותר. במבט מהצד מודגש הגובה והאורך של הרכב בזכות קורה C גדולה, ודווקא מאחור לטעמנו העיצוב פחות הרמוני, ויותר מזכיר את המיניוואנים למשפחת הפיקאסו.

תא הנוסעים מרשים, מזכיר דגמים אחרים של סיטרואן - אבל מודרני הרבה יותר. הקונסולה המרכזית הגבוהה ולוח המחוונים הדיגיטלי נלקחו מפיג'ו 3008, כמו גם ידית ההילוכים הצפה. מסך המגע שולט גם כאן במרבית הפונקציות, כאשר פסנתר הכפתורים של הפיג'ו הוחלף כאן במשטח מגע נוסף. לא הפתרון הכי נוח לטעמנו, אבל בהחלט כזה שנראה נהדר.

סיטרואן C5 אייר קרוס

ואחרי העיצוב הייחודי, אפשר כבר לדבר על הטכנולוגיה המסקרנת של סיטרואן C5 אייר קרוס. מדובר ברכב הראשון של הקונצרן שיציע הנעת פלאג-אין הייבריד - ולא סתם הייבריד, אלא עם הספק של למעלה מ-300 כ"ס. 200 מתוכם מגיעים ממנוע בנזין (ככל הנראה ה-1.6 טורבו, שמפיק הספק דומה במספר דגמים אחרים), ולמעלה מ-100 סוסים תורם המנוע החשמלי - שגם מסוגל להניע את הרכב לבדו בטווח של 60 קילומטרים. הנעה כפולה תוצע גם היא.

סיטרואן C5 אייר קרוס

רמת הנוחות המפורסמת של סיטרואן מקבלת כאן חיזוק מעניין בדמותה של מערכת מתלים חדשה, עם "כריות הידרואליות פרוגרסיביות". המערכת אמורה לספוג את האנרגיה שאוצר בולם הזעזועים, ולשחרר אותה באופן מבוקר בנקודה חיצונית - ללא החזרת תנועה לבולם עצמו, מה שאמור לרכך ולעדן את ספיגת השיבושים. חווית הנסיעה צפויה גם להיות שקטה למדי הודות לשכבת שמשות כפולה.

רשימת האבזור של סיטרואן C5 אייר קרוס תכלול מפרט עשיר של פיצ'רים, כולל מפרט בטיחות מלא עם תיקון סטיה מנתיב, בלימת חירום אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית, מצלמות היקפיות ועוד.

סיטרואן C5 אייר קרוס

המכירות של סיטרואן C5 אייר קרוס יחלו בסין כבר בחודש אוקטובר הקרוב, ובאירופה הוא יושק במחצית השניה של 2018. מהיבואנית "דוד לובינסקי" נמסר כי עדיין אין מידע לגבי השיווק בישראל של הדגם.


לדגמי סיטרואן בישראל - סיטרואן
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים