בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מרצדס GLE קופה נחשף: יתחרה בב.מ.וו X6זה היה רק עניין של זמן עד שמרצדס תיכנס לזירה של רכבי הפנאי קופה, וכצפוי היא עושה את זה בגדול. ותגידו את האמת: מה דעתכם על העיצוב של מרצדס GLE קופה החדש?מאת נועם ריין

אפשר לאהוב את העיצוב של מרצדס GLE קופה החדש ואפשר שלא, אבל משני דברים אי אפשר להתעלם: זה רכב עם נוכחות, וזה רכב שמאוד מאוד מזכיר את ב.מ.וו X6. את מה שעשה ה-X6 לב.מ.וו סדרה 6, עושה מרצדס GLE קופה החדש למכונית הסאלון-קופה מרצדס CLS. כלומר: רכב גבוה בעיצוב של פנאי קופה. מה שמסתמן כלהיט הבא של סגמנט רכבי היוקרה, ורק אודי תצטרך יצירתיות כדי למצוא שם לדגם המתחרה שלה - שכן היא השתמשה במספרים של דגמי הקופה כדי לסמן את דגמי הפנאי הרגילים שלה.

מרצדס GLE קופה
מרצדס GLE קופה החדש / צילומים: מרצדס
באופן מעניין, מרצדס GLE קופה מוצג לפני הדגם עליו הוא אמור להיות מבוסס - ה-GLE הרגיל, מחליפו העתידי של מרצדס ML. כך או אחרת, השניים מבוססים על הפלטפורמה של מרצדס E קלאס הנוכחית. מרצדס שמה את הדגש ב-GLE קופה על "חוויית הספורט", וטוענת לתחושה של מכונית קופה יותר מאשר SUV.

מבחינת המימדים, מרצדס GLE קופה לא יהיה רכב קטן: האורך הוא 4.9 מ' - בדיוק כמו ב.מ.וו X6 החדש, וגם ביתר המימדים השניים כמעט זהים. המרצדס החדש יתפרש לרוחב של קצת יותר משני מטר, הגובה יהיה 1.73 מ' ובסיס הגלגלים הוא 291.5 ס"מ - קצת ארוך יותר מזה של ה-E קלאס.

מרצדס GLE קופה

מרצדס GLE קופה יצויד בשלב הראשון ב-3 מנועים לבחירה, כולם בנפח 3,000 סמ"ק, אחד לוגם סולר ושני לוגמי בנזין. מנוע הדיזל, בגרסת ה- GLE350d, יהיה בעל הספק של 258 כ"ס ומומנט של 63.2 קג"מ. חתיכת כוח בשביל גרסת בסיס. מנוע הבנזין בגרסת ה- GLE400 יגיע להספק של 333 כ"ס בזכות שימוש בשני מגדשי טורבו, ואילו גרסת ה-AMG ספורט (עדיין לא ה-AMG הקיצונית ביותר) תצויד במנוע דומה בהספק של 367 כ"ס.

כל הגרסאות של מרצדס GLE קופה יצוידו בהנעה כפולה, כאשר בשתי הגרסאות ה"חלשות" חלוקת הכוח תהיה 50:50, ואילו בגרסת ה-GLE450 AMG יעבור 60% מהכוח לגלגלים האחוריים. תיבת ההילוכים תהיה אוטומטית עם 9 יחסי העברה.

מרצדס GLE קופה

מרצדס GLE קופה הוא שלב נוסף בדרך להסדרה (סוף סוף!) של שמות הדגמים במרצדס. להלן ההסבר הבסיסי על שמות הדגמים מכאן ולהבא:

מרצדס GLA - רכב פנאי קטן שכבר יצא לשוק, מבוסס על מרצדס A קלאס.
מרצדס GLC - רכב פנאי עתידי על בסיס ה-C קלאס, שלמעשה יחליף את ה-GLK המוכר כיום. יתחרה באודי Q5 וב.מ.וו X3.
מרצדס GLE - מחליפו של ה-ML, שיבוסס על ה-E קלאס ויתחרה בב.מ.וו X5 ולקסוס RX. גרסת הקופה שלו נחשפת בימים אלו, כמתחרה של ב.מ.וו X6.
מרצדס GLS - רכב פנאי עתידי שיתבסס על ה-S קלאס. כיום קיים דגם דומה בשם GL.
מרצדס G קלאס - רכב שטח קשוח, לא צפוי להשתנות.

מרצדס GLE קופה החדש ייחשף בתערוכת דטרויט הקרובה, והייצור יהיה בארה"ב. גם בישראל אנו צפויים לפגוש אותו, אולי אפילו עוד השנה.


לדגמי מרצדס בישראל - מרצדס

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. המרצדס הזאת.  דווקא לא נראת משהו..סתם ניסיון להעתיק מבמוו.

מיכאל,12.12.2014
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים