בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מרצדס C קלאס קופה החדשה נחשפהעם עיצוב בהשראת האחות הבכירה, תא נוסעים מוקפד ויוקרתי, וטונות של מערכות בטיחות מתקדמות - מרצדס C קלאס קופה מבטיחה גם היא להיות "בייבי S"מאת: פבל צ'רניצקי

אחרי אין ספור טיזרים והמתנה שנראית כמו נצח, מרצדס C קלאס קופה החדשה נחשפה סוף סוף במהלך סוף השבוע. על רקע החשיפות לקראת תערכות קונקורס ד'אלגנס שנערכת היום בפבל ביץ', קליפורניה, חשפה מרצדס את הדור החדש של מכונית הקופה שלה שמצטרפת לדגם הסדאן מעל לשנה לאחר חשיפתו שלו.

נראה כי מרצדס אהבה את הביקורות שקיבלה ה-C קלאס סדאן, בעיקר על קירבתה העיצובית ל-S קלאס הבכירה וכאן החליטו המעצבים של מרצדס ללכת לאותו כיוון בדיוק – לדמות את ה-C קופה ל-S קופה, עם גריל היהלומים הקדמי והפנסים האחוריים האופקיים שמדגישים את רוחבה של המכונית. התוצאה הסופית קולעת בדיוק לנקודה הזו, קופה אלגנטית עם שפע סטייל ועידון מרצדסי טיפוסי.

מרצדס C קלאס קופה
מרצדס C קלאס קופה. מקדימה C / תצלומים: מרצדס
כמו גרסת הסדאן, ה-C קלאס קופה מתבססת על פלטפורמת MRA של מרצדס וחולקת עימה בסיס גלגלים באורך 284 ס"מ. ביחס לדור הקודם, ה-C קלאס קופה החדשה צמחה ב-95 מ"מ לאורך ו-40 מ"מ לרוחב, דבר המשפר את מרווח המחייה לנוסעים.

מרצדס C קלאס קופה
מרצדס C קלאס קופה. מאחורה S

בתא הנוסעים המצב מעט שונה ומציג עיצוב שקרוב יותר לזה של ה-C קלאס סדאן. כאן כמובן ישנם רק ארבעה מושבים כאשר השניים האחוריים מעט קטנים וצפופים יותר בעוד אלה הקדמיים ספורטיביים ותומכים יותר. כצפוי ממכונית שעונדת את הכוכב המשולש על חרטומה, איכות החומרים בתא הנוסעים גבוהה מאוד – עור אמיתי או מלאכותי, בד מיקרו-פייבר, אלומיניום, עץ ושאר אקזוטיקה.

המרצדס C קלאס קופה חמושה במערך מקיף מאוד של מערכות בטיחות מתקדמות – הן פאסיביות והן אקטיביות – בין היתר נמצאות כאן מערכות לזיהוי עייפות, בלימה אוטומטית במהירויות של בין 7 ל-200 קמ"ש שיכולה לזהות גם הולכי רגל, תיקון סטייה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית עם פונקציית זחילה בפקק ועוד. מרצדס אפילו קוראת לחבילת מערכות הבטיחות הזו "נהיגה חצי-אוטונומית". האמת? בצדק.

מרצדס C קלאס קופה
מרצדס C קלאס קופה. תא הנוסעים קרוב יותר
דווקא לסדאן

המכונית תוצע כסטנדרט גם עם אפשרות לבחור בין שתי מערכות בולמי זעזועים אדפיטיביות – אחת נוחה וגבוהה יותר והשניה נמוכה וספורטיבית יותר – או מערכת מתלי אוויר עם חמישה מצבים שונים. בכל שלוש הגרסאות תהיה הקופה קרובה יותר ב-15 מ"מ לאספלט מאשר הסדאן.

ה-C קלאס קופה תגיע בשלב זה עם אותם מנועים שמגיעים באחותה מרובעת הדלתות – 1.6 ליטר טורבו עם 156 כ"ס (בגרסת C180) או 2.0 ליטר טורבו שמפיק 184 כ"ס, 211 כ"ס או 245 כ"ס (בגרסאות C250 ,C200 ו-C300 בהתאמה). גם שני מנועי דיזל נמצאים בהיצע – 2.1 ליטרים עם 170 או 204 כ"ס. היצע תיבות ההילוכים כולל שלוש יחידות – ידנית עם שישה הילוכים, כפולת מצמד עם שבעה או אוטומטית עם שמונה הילוכים. מאוחר יותר צפויים להצטרף מנוע V6 וגרסת ה-C63 AMG הביצועיסטית.לדגמי מרצדס בישראל - מרצדס

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים