בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מרצדס CLA - משפחתית סדאן חדשה בדרךחושפת בתערוכת דטרויט את המשפחתית החדשה, ספק גרסת סדאן ל-A קלאס ספק מכונית קופה. ומתי אצלנו?
מאת נועם ריין

אם בתערוכות הרכב האירופאיות בשנים האחרונות זיהינו מגמה של צניעות וקיצוצים, תערוכת דטרויט מוציאה מיצרניות הרכב את המיטב: קורבט חדשה לשברולט, גרנד צי'רוקי מחודש, מכונית קופה חשמלית של קדילאק ומכוניות קונספט מרהיבות של אקורה. אל הסוללה היוקרתית הזו מצטרפת מרצדס CLA  - מכונית שמצד אחד אמורה לשדר יוקרה ואריסטוקרטיות, ומצד שני אמורה להימכר בכמויות גדולות ולהשתלט על נישה חדשה לחלוטין.מרצדס CLA מנסה ליישם את המודל של ה-CLS הגדולה, בקטגוריה הקטנה יותר של המשפחתיות היוקרתיות. המתכון: מכונית סדאן-קופה. הבסיס: מרצדס A קלאס החדשה. אך למרות ההתבססות על הדגם המוכר, המימדים של המכוניות יהיו שונים. מרצדס CLA תתמתח לאורך של 4.63 מ' (34 ס"מ יותר מה-A), הרוחב יעמוד על 1.77 מ' והגובה יעמוד על 1.43 מ'. נפח תא המטען יהיה משפחתי לכל דבר ועניין, עם 470 ליטר המיועדים לעגלות הפרימיום של ילדי השמנת.

היצע המנועים של מרצדס CLA יכלול את אותם מנועים מוכרים של היצרן הגרמני: שני מנועי טורבו בנפח 1.6 ו-2.0 ליטר יעמידו הספקים של 122, 156 ו-211 כוחות סוס, ואליהם יצטרפו שני מנועי דיזל אשר יוכוונו בישראל בעיקר לשוק המוניות - זאת בהנחה והמחירים יהיו נמוכים יותר מאלו של ה-C קלאס. כל המנועים יצוידו במערכת "עצור וסע" לחסכון בדלק, וישווקו עם תיבות ידניות או עם תיבות רובוטיות כפולות מצמד.השיווק של מרצדס CLA בישראל צפוי להיפתח בחודש ספטמבר הקרוב, כאשר היבואן הישראלי מתכוון לשווק את כל גרסאות הבנזין שבהיצע. המחירים טרם ידועים, אך סביר להניח שהם יהיו בטווח שבין ה-A קלאס (180 אלף) ל-C קלאס (255 אלף). כרגע זו המכונית היחידה בתת הסגמנט של משפחתיות היוקרה בתצורת סדאן, אך סביר להניח שבקרוב יצאו גם המתחרות עם דגמים מקבילים.


לדגמי מרצדס בישראל - מרצדס

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים