בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מכוניות וולוו ישתפו מידע באמצעות שירותי גוגל

מכוניות וולוו ישתפו מידע באמצעות שירותי גוגל


יצרן רכבי היוקרה השבדי יטמיע בקרוב טכנולוגיות חדשות שיאפשרו לחלוק מידע בין רכבים, לשפר את חוויית השימוש וכמובן ישפרו את הבטיחות בדרכיםמאת רן סגל
 
בשנת 1999 עברה וולוו לבעלות פורד ומשנת 2010 עברה כזכור לבעלות חברת "ג'ילי" הסינית, ומאז היא עוברת שינוי לא קטן. וולוו מפתחת דגמים בעלי עיצוב מרשים, טכנולוגיות היברידיות נטענות ואפילו השיקה מותג ספורט חשמלי – פולסטאר. כעת וולוו עושה צעד נוסף ומטמיעה יכולות שיתוף מידע בין רכבים שונים ושימוש באפליקציות גוגל.
 
וולוו החלה בשיתוף פעולה עם גוגל להטעמת אפליקציות שונות בדור הבא של מערכת המולטימדיה שלהם – Sensus שתושק בעוד כשנתיים. המערכת תתבסס על מערכת הפעלה Android ותכלול אפליקציות שונות כגון גוגל מפות, חנות האפליקציות גוגל פליי, והסייען של גוגל המופעל באמצעות פקודות קוליות. וולוו מציינים כי מערכת ההפעלה החדשה תקבל עדכונים בזמן אמת ובשיתוף גוגל פותחו אפליקציות ייעודיות לרכבי וולוו והדבר יביא לשינוי בדרך בה אנשים משתמשים ברכבים שלהם. כל זאת בנוסף לאלפי אפליקציות הזמינות כבר היום.

וולוו - גוגל
 
הסייען הקולי של גוגל יאפשר הפעלת פונקציות שונות ברכב, כמו למשל הפעלת מערכת בקרת האקלים, מערכת השמע ושליחת הודעות. מערכת הניווט תעשה שימוש במפות גוגל, ותקבל עדכוני תנועה בזמן אמת (וכידוע גוגל הם הבעלים של Waze) ותוכל להכווין את הנהג בהתאם לעומסי תנועה.
 
הנריק גרין, סגן נשיא בכיר למחקר ופיתוח בוולוו, אמר: "הבאת שירותי גוגל לרכבי וולוו תאיץ את החדשנות בתחום הקישוריות ותגביר את הפיתוח שלנו ביישומים ושירותים מקושרים. בקרוב לנהגי וולוו תהייה גישה ישירה לאלפי אפליקציות במכונית שיהפכו את חיי היום-יום לפשוטים יותר ואת החוויה המקושרת במכונית למהנה יותר".
 

קישורית חכמה נוספת הינה בין רכבי וולוו השונים וחברת משאיות-וולוו. הרכבים הפרטיים והמשאיות ישתפו ביניהם מידע באמצעות מערכות ה"ענן" שלהם ויוכלו להזהיר אחד את השני מפני סכנות בכביש. על פי וולוו זוהי הפעם הראשונה בה הם חולקים מידע בטיחותי עם חברה אחרת (Volvo Trucks הינה חברה נפרדת מוולוו, והיא הבעלים של משאיות רנו, משאיות מאק ומשאיות UD הסיניות). אך זו לא הפעם הראשונה בה וולוו מאפשרת שימוש בפיתוחים שלה לטובת הגברת הבטיחות – כבר בשנת 1959 וולוו פתחה את פטנט חגורת שלושת הנקודות לשימוש כללי.

וולוו - שיתוף מידע
 
הפרוייקט יחל עוד השנה בקרב רכבים ומשאיות שימכרו בשבדיה ובנורבגיה ובהם תותקן טכנולוגיית "התרעת אורות החירום" – Hazard Light Alert Technology. ברכבים אלו, ברגע שהנהג מפעיל את אורות החירום (או במידה והם הופעלו באופן אוטומטי) משודר אות אזהרה לכל רכבי וולוו בסביבה. האות עובר דרך מערכת "ענן" ומאפשר לנהגים האחרים להתכונן בהתאם, כמו במקרים של פניות עיוורות או בקצה עליה.
 
שיתוף הפעולה בין החברות הינו צעד ראשון להרחבת שיתוף המידע בין רכבים לטובת יצירת כמות רכבים מקושרים רבה וכך להגביר את הבטיחות בדרכים. וולוו מציינים כי המידע שיאסף הינו אנונומי לגמרי ונועד כאמור ליצור סביבה בטוחה יותר.

וולוו - משאית
 
מלין אחולם, סגנית נשיא וולוו לבטיחות, אמרה: "שיתוף נתוני בטיחות בזמן אמת, המבוססים על טכנולוגיית הבטיחות המקושרת שלנו, יכול לסייע במניעת תאונות. ככל שיהיו יותר רכבים שישתפו מידע בטיחותי בזמן אמת, כך יהפו הדרכים לבטוחות יותר. אנו מצפים ליצירת שיתופי פעולה נוספים עם שותפים אחרים אשר חולקים את המחוייבות שלנו לבטיחות בדרכים. בטיחות מקושרת מאפשרת לנהגי וולוו "לראות מעבר לפינה" באופן וירטואלי ולהימנע ממצבים קריטיים או תאונות לפני שהם קורים. היכולת לראות קדימה ולהימנע מסכנות היא משהו שאנו רוצים לחלוק עם נהגים רבים ככל האפשר".
 
 
לדגמי וולוו בישראל – וולוו
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים