בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מאזדה CX5 בישראל: החל מ-161,000 שקלמאזדה CX5 הגיע היום לישראל, וינסה לשבור את ההגמוניה הקוריאנית. הקלף החזק - צריכת דלק של כמעט 15 ק"מ לליטרמאת נועם ריין

בשנים האחרונות ישבו אנשי "דלק מוטורס" וראו כיצד יונדאי וקיה הולכות ונוגסות בנתח השוק של מאזדה ופורד. אחת הסיבות להתחזקות הקוריאנית היא השליטה הכמעט מוחלטת בקטגוריית הג'יפונים, שם ל"דלק מוטורס" פשוט לא היה מה להציע – אבל החל מהיום, התירוץ הזה כבר לא רלוונטי.

מאזדה CX5, כפי שמכונה רכב הפנאי החדש של מאזדה, מכוון היישר אל מרכז הקטגוריה. "אתם תראו הרבה מאוד CX5 על כבישי הארץ", אמר הבוקר מנכ"ל דלק מוטורס גיל אגמון, "וזו הבטחה שלי". את הדרך לפסגה ינסה לפלס ה-CX5 כשהוא מצויד בהנעה קדמית או כפולה, ועם מנוע בנזין בנפח 2.0 ליטרים, תיבת 6 הילוכים אוטומטית ורשימת אבזור נדיבה. אם כל זה לא מספיק בכדי להפוך אותו למועמד כמעט ודאי לראשות הקטגוריה, נספר לכם שה-CX5 הוא הסנונית הראשונה של טכנולוגיית ה-"SkyActiv" של מאזדה – טכנולוגיה האמורה להפחית את צריכת הדלק של הרכבים על ידי שיפורים במנוע, בתיבת ההילוכים ובשלדה.

[לעמוד הדגם ולמפרטים המלאים בקטלוג iCar: מאזדה CX5 - רכב חדש]


מאזדה CX5 החדש. עיצוב ספורטיבי, עם קריצה לשטח / צילומים: יצרן

ונעבור למספרים: למאזדה CX5 יש מנוע בנזין בנפח 2.0 ליטרים, כאמור, המנפק 155 כוחות סוס ב-6,000 סל"ד יחד עם 20.1 קג"מ של מומנט ב-4,000 סל"ד. נתוני המנוע לא נמצאים בפסגת הקטגוריה, אך התאוצה טובה מאוד עם 9.5 שניות מ-0 ל-100 בגרסת ההנעה הקדמית. צריכת הדלק של הגרסה הזו עומדת על 14.9 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת, נתונים טובים יותר מאלו של מאזדה 2 הקטנה (!), מה שמביא את הג'יפון החדש לקבוצת הזיהום הרביעית.

רשימת האבזור של מאזדה CX5 בגרסת ה-Executive הבסיסית כוללת מסך מגע עם דיבורית בלוטות', בקרת אקלים מפוצלת, בקרת שיוט, חישוקים קלים ועוד. גרסת ה-4X4 מוסיפה ברמת הגימור הזו גם חלון שמש בגג. רמת האבזור הבאה, המכונה Luxury, כוללת בנוסף גם חישוקי 19 אינץ' ומצלמת רוורס, כאשר גם כאן גרסת ההנעה כפולה כוללת אבזור נוסף. רמת הגימור הבכירה, המכונה Premium, מוצעת רק עם הנעת 4X4 וכוללת פנסי קסנון עוקבי פניה, מערכת שמע משודרגת עם 9 רמקולים, חיישני חניה קדמיים ואחוריים ומושבי עור מחוממים עם כוונון חשמלי. מחירה של גרסה זו מטפס עד ל-209,000 שקל.


קמפיין ההשקה של מאזדה CX5 יחל מיד לאחר חג הפסח, כאשר משלוח ראשון של 1,000 רכבים יגיע לישראל בחודש הבא. היבואנית צופה כי מאזדה CX5 החדשה תגדיל את נתח השוק של הג'יפונים מ-6% מכלל שוק הרכב כיום ל-10% בעתיד הקרוב.

בהמשך השנה תגיע לישראל מאזדה 6 החדשה, שתשתמש אף היא בטכנולוגיית ה-"SkyActiv". תמונות ראשונות של המכונית נחשפו תחת השם הזמני "מאזדה טאקרי". במהלך 2013 צפוי להגיע לישראל הדור הבא של מאזדה 3, ומאוחר יותר ייתכן ויגיעו לישראל גם מנועי הדיזל מסדרת "SkyActiv" ברכבים שונים של מאזדה.

מבחן ראשון למאזדה CX5 החדשה יתפרסם ב-iCar בקרוב.

 

לדגמי מאזדה בישראל - מאזדה

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים