בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

לקסוס RX450H החדש בישראלהחל שיווק לקסוס RX450H, רכב הפנאי ההיברידי של לקסוס שמציע מעל לכל מצפון נקי מרגשות אשם 

מאת בן חסון

הבעיה ברורה לכולם: רכבי שטח הם כלי רכב גדולים, כבדים, בעלי צריכת דלק גבוה ומזהמים למדי. רוב יצרני הרכב בוחרים לצייד את רכבי השטח שלהם במנועי דיזל (לפחות כאופציה) על מנת להפחית את נתוני צריכת הדלק וזיהום האוויר, אבל בלקסוס חשבו שדווקא הצגת רכב כביש-שטח היברידי תהווה פתרון יותר טוב.

כך בעצם נולד לקסוס RX400H, רכב הכביש-שטח הראשון שצוייד במערכת הנעה היברידית. לקסוס RX400H הציע צריכת דלק שפויה ונתוני זיהום אוויר נמוכים ביחס למתחרים (פולקסווגן טוארג, מרצדס ML ועוד) שלא על חשבון ביצועים או נוחות. וכעת הציגו בלקסוס את הדור החדש – לקסוס RX450H.


לקסוס RX450H. רכב שטח ידידותי לסביבה? / צילומים: יצרן

עיצובו של לקסוס RX450H החדש [לחוות דעת על הרכב –לקסוס RX450H] אינו שונה מזה של לקסוס RX350 החדש. בסך הכל מדובר בעיצוב מודרני נעים לעין שמסתמך על זה של הדור הוקדם.
לתא הנוסעים עיצוב פשוט ונקי, ההבדל היחיד בינו לבין לקסוס RX350 הוא בלוח המחוונים: במקום מד סל"ד מופיע מד הספק.

ההבדל המשמעותי בין לקסוס RX450H רגיל לבין RX350 "פשוט" הוא במערכת ההנעה. ללקסוס RX450H מערכת הנעה היברידית הכוללת מנוע בנזין V6 בנפח 3.5 ליטר (זהה לזה של לקסוס RX350) ושני מנועים חשמליים (הראשון מניע את הגלגלים האחוריים והשני את הקדמיים). יחידת הכח הזו מפיקה 299 כ"ס ו-32.3 קג"מ והיא משודכת לתיבת הילוכים אוטומטית-רציפה.


לקסוס RX450H. עיצוב נעים בהרבה מזה של הדור הקודם

המערכת ההיברידית משלבת בעת הצורך (ובאופן אוטומטי) את המנוע החשמלי ובכך מפחיתה את נתוני צריכת הדלק וזיהום האוויר שעומדים על 15.8 ק"מ לליטר ו-148 גרם CO2 לק"מ. מתג EV-Mode מאפשר נסיעה בכח החשמל בלבד עד למהירות של 40 קמ"ש. למרות היעוד הירוק והחסכוני הביצועים מעולים והתאוצה ל-100 קמ"ש אורכת 7.9 שניות בלבד.

למרות הנתונים המבטיחים יש לזכור כי מדובר בכלי רכב כבד למדי (מעל 2 טון) המצוייד במנוע בנזין גדול. נתוני צריכת הדלק וזיהום האוויר ישתנו בהתאם לסגנון הנהיגה ומידת הניצול של כח המנוע החשמלי – נהיגה לא עקבית (שימוש תכוף בבלמים והאצות) אגרסיבית או במעלה הררי יעלו את צריכת הדלק באופן משמעותי. לעומת זאת, נהיגה חסכונית ומחושבת שמנצלת את יתרונות המנוע החשמלי יכולה להניב תוצאות קרובות לנתוני היצרן.

לקסוס RX450H נמכר ברמת גימור אחת ומחיר המחירון עומד על 440,000 שקל.

לדגמי לקסוס בישראל - לקסוס
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים