בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

יונדאי i20 בישראליונדאי i20, יורשת הגטס המצליחה, נוחתת בישראל ומבטיחה שיפור ביחס לדגם היוצא. האם לאירופאים יש סיבה לדאגה?
מאת טל ברונפר

כחצי שנה לאחר שיונדאי i20 [לחוות דעת על הרכב החדש - יונדאי i20] הושקה בתערוכת פריז 2008, נוחתת מכונית הסופרמיני החדשה של היצרנית הקוריאנית בישראל. הקטנה של יונדאי תמוקם בין יונדאי i10 לבין יונדאי i30 המשפחתית, והיתה אמורה לנחות אצלנו מוקדם יותר - אך הגעתה התעכבה במעט בשל בעיות תמחור. יונדאי i20 החדשה תחליף את יונדאי גטס בתפקיד נציגת היצרנית בקטגוריית הסופרמיני הפופולרית, אך שיווקה של זו האחרונה ימשיך עד סוף השנה הנוכחית.

הגטס היוצאת עשתה חיל במכירות לציי רכב ובמשך זמן רב היתה מכונית הסופרמיני הנמכרת ביותר (ואחת המכוניות הנמכרות בכלל) - זאת למרות אבזור בטיחותי לקוי בחלק מהגרסאות. עם זאת, כלמוביל, יבואנית יונדאי לישראל, מבטיחה כי הפעם תפנה המכונית גם לצרכנים פרטיים, בעזרת שפע גרסאות כאשר לכולן אבזור בטיחותי מקיף.

יונדאי i20 החדשה 2010
יונדאי i20. תייצג את היצרנית הקוריאנית בקטגוריית הסופרמיני בישראל / צילומים: יצרן

אלינו יונדאי i20 מגיעה בתצורת 3 או 5 דלתות ועם מנועי בנזין בלבד - הראשון בנפח 1.4 ליטרים עם הספק מירבי של 100 כוחות סוס, והשני בנפח 1.6 ליטרים עם הספק מירבי של 125 כוחות סוס. כמו בגטס, גם כאן תנתן האופציה לבחור בגרסה ידנית זולה יותר, בעלת 5 יחסי העברה - זאת לעומת תיבת 4 ההילוכים האוטומטית הקונבנציונלית שתוצע בשאר הדגמים. הקוריאנית הקטנה תוצע כמו כן ב-3 רמות אבזור שונות: Inspire הבסיסית, Premium (שתוצע עם מנוע ה-1.4 בלבד) ו-Supreme (שתהיה זמינה בשידוך למנוע ה-1.6 בלבד).
 

כבר ברמת האבזור הבסיסית - Inspire - תציע ה-i20 החדשה מראות מתקפלות חשמלית ומערכת שמע מקורית עם שליטה מההגה. רמת הביניים - Premium - תציע גם מערכת בקרת אקלים וחלון שמש בגג. רמת הגימור הבכירה, Supreme, תוסיף על כל אלה חיישני לחץ אוויר בצמיגים וחישוקים קלים. האבזור הבטיחותי בכל הגרסאות מרשים, וכולל 6 כריות אוויר ומערכת בקרת יציבות (ESP) כסטנדרט. בנוסף יונדאי i20 זכתה ב-5 מתוך 5 כוכבים במבחן הריסוק הפומבי של EuroNCAP


מחיר הרכישה של הרכב החדש יתחילו ב-95,000 שקלים עבור גרסת 1.4 ידנית - 3 דלתות - ברמת גימור Inspire, ויסתיימו ב-115,000 שקלים לדגם הבכיר - 1.6, אוטומטי - 5 דלתות - ברמת גימור Supreme. לשאר המחירים ולמפרט מלא, בקרו בעמוד הדגם של הרכב החדש - יונדאי i20.

לדגמי יונדאי בישראל - יונדאי
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים