בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

חום יולי-אוגוסט: סיאט לאון קופרה החדשה בישראלעם 280 כוחות סוס ופחות מ-6 שניות ל-100 קמ"ש, סיאט לאון קופרה החדשה מגיעה סוף סוף לישראל. המחיר: מ-214,900 שקלמאת נועם ריין

סיאט לאון קופרה, האחות החזקה של גולף GTI ואחת ממכוניות ההנעה הקדמית המהירות בעולם, נוחתת בישראל. המחיר של הלאון קופרה, 214,900 שקל ל-3 דלתות (או 219,900 שקל ל-5 דלתות) מציב אותה כעסקה משתלמת במיוחד בסגמנט הזה: משפחתית ספורטיבית עם המנוע של גולף R, אמנם בלי הנעה כפולה, אבל במחיר נמוך ב-85,000 שקל.

סיאט לאון קופרה
סיאט לאון קופרה מצוידת במנוע 2.0 ליטר טורבו בהספק של 280 כ"ס, המושגים ב-5,600 סל"ד, ועם מומנט של 35.7 קג"מ ב-1,700 סל"ד. המנוע משודך בישראל רק לתיבת DSG כפולת מצמדים, בעלת 6 הילוכים, ללא אופציה ידנית בשלב זה. הביצועים מרשימים עם תאוצה של 5.7 שניות ל-100 קמ"ש (5.8 ב-5 דל') ומהירות מרבית מוגבלת אלקטרונית של 250 קמ"ש. צריכת הדלק המשולבת עומדת על 15.4 ק"מ לליטר על פי נתוני היצרן.

בשל הצורך להתמודד עם הספק גבוה במכונית עם הנעה קדמית, כוללת הלאון קופרה מערכת בשם VAQ Haldex - שבעצם פועלת כדיפנציאל נוסף ננעל, לטובת צמצום תת-היגוי בפניות. המערכת מבוססת על דיפרנציאל שאינו תלוי במערכות הרכב האחרות, כאשר הנעילה נעשית בהתאם לדרישת מערכת בקרה נפרדת המיועדת אך ורק לניהול הדיפרנציאל. מערכת VAQ אינה משולבת במערכת הבלמים של הרכב ופועלת רק על הורדת הכוח לגלגלים.

סיאט לאון קופרה

נוסף למערכת הזו, ניתן למצוא בלאון קופרה מפרט בטיחות עשיר למדי הכולל 9 כריות אוויר, נעילת דיפרנציאל אלקטרונית (XDS, המבוססת מחשב) וחיישני לחץ אוויר בצמיגים.

מפרט אבזור הנוחות כולל בורר מצבי נהיגה, בקרת אקלים מפוצלת, שליטה מההגה על תיבת ההילוכים, חיישני חניה, גשם ותאורה, מסך מולטימדיה עם דיבורית בלוטות', ריפוד בד משולב עור, גג שמש פנוראמי וחישוקי "19.

סיאט לאון קופרה

צביקה לוי, מנהל חטיבת סיאט בצ'מפיון מוטורס: "דגם הלאון קופרה הוא ספינת הדגל של המותג הספרדי. הקופרה החדשה בשושלת מביאה איכות, ביצועים וטכנולוגיה המוכרים מסגמנטים גבוהים יותר, אל תוך סגמנט המשפחתיות הקומפקטיות, והינה הדרך המהנה ביותר שאפשר לנהוג היום במשפחתית בישראל. כרכב חדש לחלוטין חושפת הלאון קופרה את נקודות העוצמה של סיאט: עיצוב דינמי, עוצמה וכוח, לצד חווית נהיגה ושימושיות. הדגם מייצג את מהות ערכי המותג והתשוקה לשלמות. אנו מאמינים כי הקופרה הינה צעד נוסף וחשוב תדמיתי באסטרטגיית הצמיחה של סיאט בישראל".


לדגמי סיאט בישראל - סיאט
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. האם תבוא הסטיישן קופרה גם?  ?

,07.08.2015
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים