בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ב.מ.וו מציגה: לוח שעונים חדש

ב.מ.וו מציגה: לוח שעונים חדש


כחלק מתהליך דיגיטאליזציה שעובר היצרן בתחומים שונים, חשפה ב.מ.וו לוח מחוונים דיגיטאלי חדש, אפשרות תקשורת בין רכבים והעברת הודעות בזמן אמתמאת רן סגל
 
יצרן היוקרה הגרמני ב.מ.וו מציג מספר פיתוחים טכנולוגיים באירוע "היום הדיגיטאלי". אחד העדכונים הראשונים שיוצגו בקרוב במכוניות הסדרתיות הוא לוח המחוונים הדיגיטאלי החדש. אין זו הפעם הראשונה שב.מ.וו עושים שימוש בלוח מחוונים דיגיטאלי, אך הפעם הם מצטרפים למרצדס ואודי ובמקום לוח שעונים דיגיטאלי בעיצוב קלאסי ומוכר, הם מציגים מסך בעל יכולות התאמה אישית ותצוגות שונות. כיום לדוגמה בב.מ.וו סדרה 5, לוח השעונים הדיגיטאלי תחום בשתי מסגרות כסף פיסיות, כך שלא ניתן להציג על כל המסך את מפת הניווט למשל.

לוח שעונים סדרה 5 - מסגרת מתכת
 

ב.מ.וו משקיעים אמצעים נוספים בתחום התחבורה החכמה ושירותי תחבורה דיגיטאליים, כדוגמת תחבורה ללא פליטה מזהמים ותחבורה אוטונומית, זאת במקביל לתשומת לב לפילוסופיית האדם במרכז. ב.מ.וו מפתחים כבר היום טכנולוגיות שיעשו שימוש ברשת הסלולרי 5G (לקראת העשור הבא) ובכך לאפשר תקשורת בין רכבים, שיתוף ועדכון מפות והעברת וידאו באיכות HD. חידוש נוסף בתקשורת בין הרכבים הוא איסוף מידע באמצעות חיישנים שונים ברכב והעברת הודעת בזמן אמת. למשל אם התרחשה תאונת דרכים או אם יש ערפל, הרכב יוכל לשדר אזהרה לרכבים שונים באיזור. לדברי ב.מ.וו איסוף המידע הינו אנונימי.

לוח שעונים דיגיטאלי חדש במוו - מצב אקו
 
לוח השעונים הדיגיטאלי החדש ישתמש גם במערכת ההפעלה החדשה של ב.מ.וו - BMW Operation System 7.0, שתאפשר התאמה אישית לצרכיו של המשתמש ותספק לנהג את המידע העדכני והמתאים ביותר. כמו כן גם גלגלת השליטה עודכנה ומאפשרת שליטה טובה יותר באמצעות מגע, כך שכעת לנהג ישנן מספר אפשרויות שליטה: גלגלת iDrive, משטח מגע, פקודות קוליות ומחוות ידיים (בדומה לקונסולת המשחקים X-Box למשל).
 
 
לדגמי ב.מ.וו. בישראל – ב.מ.וו.
 
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מצחיק לחשוב, אבל בפג'ו 3008/5008 יש מסך דיגיטלי מרתק ביופיו  וכן סביבת הנהג, המנוע, המושבים, בהחלט מותאמים לשנו...

כ,22.04.2018
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים