בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

בטיחות: פולקסווגן גולף מקבלת צל''ש

בטיחות: פולקסווגן גולף מקבלת צל''ש


ארגון הבטיחות האירופאי Euro NCAP העניק ציון לשבח למערכת התקשורת V2X של פולקסווגןמאת רן סגל

כאשר נחשפה פולקסווגן גולף החדשה בדור השמיני שלה, חשפה פולקסווגן מערכת תקשרות Car-to-X לטווח קצר בשם Local Hazard Warning המקשרת בין רכבים והסביבה. המערכת מספקת לנהג התרעות מבעוד מועד על מפגעים בטיחותיים שבדרך.

פולקסווגן גולף

לדוגמה, מכונית המצויידת במערכת זו שנתקעה בדרך או עברה תאונת דרכים, תתריע לרכבים שונים הנמצאים בטווח הנסיעה הקרוב אליה. מצד שני גם רכבי חירום והצלה המצוידים במערכת זו יוכלו לשלוח התרעה לרכבים שבנתיב הנסיעה המתוכנן על מנת שאלו יפנו מראש את הדרך. ולא רק כלי רכב יצוידו במערכת ה-Local Hazard Warning אלא גם נציגי משטרה ופיקוח תעבורתי, כך שגם מחסום זמני יוכל לדווח לסביבה כי הכביש חסום.
 

המערכת מסוגלת לספק התרעות לרכבים אחרים במקרים שונים כגון הפעלת בלימת חירום אוטונומית, הרכב נעצר במרכז הנתיב, רכב תקול, תאונת דרכים, קצה גודש תנועה, עבודות בכביש, רכב חירום בכביש או רכב חירום הנמצא בדרכו. בהתאם למרחק ממוקד האירוע או חשיבותו, המערכת תדע לספק דיווח בלבד, דיווח והתרעה או התרעה מידיית.

פולקסווגן גולף

המערכת אינה נסמכת על תקשורת סלולרית רגילה אלא על תקשורת אלחוטית WLAN מתקדמת ויכולותיה ישתפרו ככל שרכבים רבים יותר יצוידו בה. בפולקסווגן מציינים כי בעתיד הקרוב מערכת זו תהייה סטנדרטית בכל הרכבים. הראשונה לקבל אותה תהיה פולקסווגן גולף החדשה ולאחר מכן כל הדגמים החשמליים של תת המותג ID.

פולקסווגן גולף

בארגון הבטיחות מסייגים ומציינים כי יקח זמן רב עד שהמערכת תגיע לתפוצה רחבה שכן הגיל הממוצע של כלי רכב באירופה עומד על 11 שנים וקשה "לכמת" את היתרונות הבטיחותיים של המערכת. כמו כן מציינים כי בכל הבדיקות שנעשה למערכת היא פעלה באופן מדויק ואמין, אך המערכת מדווחת ומתריעה רק במהירות של 80 קמ"ש ומעלה (שעומדת בהתאמה למהירות בה רוב התאונות הקטלניות מתרחשות).

זו הפעם הראשונה מזה 6 שנים שארגון הבטיחות מעניק ציון לשבח למערכת בטיחות. בשנת 2014 העניק הארגון צל"ש לב.מ.וו על מערכת בלימת החירום האוטונומית המזהה גם הולכי הרגל ומסוגלת לבצע בלימה בהתאם.

לדגמי פולקסווגן בישראל - פולקסווגן
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים