בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

אופל גרנדלנד X נחשף: אח לפיג'ו 3008

אופל גרנדלנד X


אופל גרנדלנד X יהיה המתחרה של אופל בסגמנט של קיה ספורטז' וניסאן קשקאי. הבסיס הוא רכב הפנאי של פיג'ומאת נועם ריין

אחרי שאתמול סיפרנו לכם על סיטרואן C5 אייר קרוס שהוצג בשנגחאי, היום נחשף אח נוסף לפיג'ו 3008 המצליח - אופל גרנדלנד X. כן, צריך עוד להתרגל לעובדה הזו, אבל אופל כיום היא צלע שלישית במשפחה של פיג'ו-סיטרואן, לאחר שהקונצרן הצרפתי רכש את החברה מידיה של ג'נרל מוטורס.

אופל גרנדלנד X

אופל גרנדלנד X צפוי להתברג במרכז קטגוריית רכבי הפנאי הקומפקטיים, ולהתחרות במכוניות כמו סיאט אטקה, קיה ספורטז', רנו קדג'אר ואחרות. המימדים דומים מאוד לאלו של הפיג'ו, וקטנים רק במעט מאלו של סיטרואן C5 אייר קרוס - עם אורך של 447.7 ס"מ (3 ס"מ יותר מהפיג'ו), רוחב של 184.4 ס"מ (זהה לפיג'ו), בסיס גלגלים של 267.5 ס"מ (זהה) וגובה של 163.6 ס"מ (כס"מ אחד יותר). נפח תא המטען עומד על 514 ליטרים.


העיצוב אופייני לדגמי אופל האחרונים, ומזכיר את שני רכבי הפנאי הקטנים יותר במשפחת האיקס - אופל קרוסלנד X ואופל מוקה X. הקווים עדינים אך מודגשים, עם מעט מאוד פרטי עיצוב שמקנים לו מראה נקי. גם בתא הנוסעים העיצוב נקי במיוחד, מה שמהווה שדרוג עצום ביחס למה שקיבלנו בדגמי אופל בשנים האחרונות. בשונה מהפיג'ו והסיטרואן, אופל גרנדלנד X לא מציג קונסולה מרכזית גבוהה וגם לא לוח מחוונים דיגיטלי.

אופל גרנדלנד X

ולמרות זאת, רשימת האביזרים והמערכות של הדגם עשירה למדי: בתחום אביזרי הפינוק ניתן למצוא חימום וקירור למושבים, חימום לגלגל ההגה, פתיחת תא מטען בהושטת רגל, סייען חניה, טעינה אלחוטית לסמארטפון וגם מערכת מולטימדיה עם קישוריות אנדרואיד אוטו, אפל קאר פליי ומערכת און סטאר עם שתי פונקציות חדשות - הזמנת חדרי מלון ואיתור חניה. מערכות אלו לא צפויות להיות זמינות לקהל הישראלי.

בתחום הבטיחות, מציג אופל גרנדלנד X מפרט עשיר הכולל בקרת שיוט אדפטיבית עם בלימת חירום אוטונומית וזיהוי הולכי רגל, מצלמות היקפיות, זיהוי תמרורים ועוד. לא ברור אם תוצע גם הנעה לכל הגלגלים, וגם היצע המנועים טרם פורסם, אך אופל כבר הצהירה שתשלב ברכב את מערכת ה"גריפ קונטרול", לאחיזה משופרת בתנאים בעייתיים.

אופל גרנדלנד X

אופל גרנדלנד X יוצג לציבור בתערוכת פרנקפורט, בחודש ספטמבר 2017. מהיבואנית "שלמה" נמסר כי הרכב צפוי להגיע לישראל בתחילת שנת 2018.


לדגמי אופל בישראל - אופל
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים