דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

רכב מסחרי - יד שניה

הכוונה לרכב מסחרי קומפקטי קל. רוב המסחריות המודרניות מציעות חווית נסיעה ונהיגה שלא נופלת בהרבה מזו שמציעות מכוניות נוסעים מן השורה. חלק מדגמי הרכב המסחרי  שמופיעים כאן מתאימים יותר להובלת סחורה וחלקן להובלת נוסעים . בכל מקרה, המשקל הכולל של רכב מסחרי בקטגוריה זו, משקל עצמי של הרכב פלוס מטען, לא עולה על 3.5 טון ולכן רישיון הנהיגה הדרוש זהה לזה של מכונית "פרטית" (רישיון ב').

טנדרונים

מעבר לקטגוריה טנדרונים איך לשלב עבודה ומשפחה? איך לנסוע עם סחורה או מטען ולא לסבול בכביש? התשובה היא מסחריות קומפקטיות, או "טנדרונים" בשמם הנפוץ יותר. הבסיס שלהן הוא מכוניות משפחתיות בדרך כלל, שצמחו לגובה וקיבלו מבנה של מכונית מסחרית עם נפח העמסה גדול. באירופה יש מי שקונה אותן למטרות משפחתיות בלבד - מדובר אכן במכוניות שיכולות לספק תחליף לא רע למשפחתית רגילה פלוס תא מטען ענק.

מסחריות עד 3.5 טון

מעבר לקטגוריה מסחריות עד 3.5 טון הואנים המסחריים מאפשרים להוביל סחורה בהיקף גדול (בגרסאות הסגורות) וגם לשמש כרכבי הסעות או רכבים למשפחות גדולות, בגרסאות עם 8-9 מקומות ישיבה ואפילו יותר. בניגוד למסחריות הגדולות, כאן יש למרבית הרכבים גם גרסאות אוטומטיות. בשוק היד השניה ניתן למצוא ואנים מסחריים שמורים במיוחד ששימשו כרכבים לנכים, לעומת כלים מסחריים ששימשו לעבודה וצברו קילומטראז' גבוה.

מסחריות מעל 3.5 טון

מעבר לקטגוריה מסחריות מעל 3.5 טון המסחריות הגדולות מגיעות בדרך כלל במספר תצורות מרכב וגדלים שונים, להובלת סחורה בחלל סגור, בתצורת "טנדר" פתוחה או בגרסאות נוסעים עם מקומות ישיבה רבים. היתרון המשמעותי של המסחריות הגדולות הוא בהטבות המס, שמאפשרות לתמחר אותן במחירים זולים (יחסית) וגם מעניקות זיכוי מסוים במס בשימוש השוטף. כמעט כל המסחריות הגדולות משווקות עם מנועי דיזל ותיבות הילוכים ידניות.

קטגוריות נוספות

חזור למעלה