דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

רכב משפחתי - חדש

בעבר זו היתה קטגוריית הרכב הנמכרת ביותר בארץ. סובארו ליאונה כתבה את הפורמט עוד בשנות ה-80', ומאז נחקקה התצורה בסלע שוק הרכב הישראלי והמשפחתיות זכו להצלחה אדירה - בעיקר בציי הרכב. עם זאת, אנו נמצאים בתקופה של שינוי בשוק הרכב העולמי. משפחות רבות מעדיפות רכבי פנאי, ותחום המשפחתיות הולך ומצטמצם. המשפחתיות שזוכות להצלחה כיום הן אלו שמציעות ערך מוסף: הנעה היברידית, מרווח פנימי יוצא דופן, מנועי טורבו קטנים וחזקים או פשוט תמורה טובה למחיר. 

משפחתיות קטנות

מעבר לקטגוריה משפחתיות קטנות מכונית קטנה אבל עם תא מטען. המשפחתיות הקטנות מתאימות במיוחד למשפחות צעירות בתחילת דרכן, אבל בדרך כלל נפוצות בציי הרכב. בדרך כלל המשפחתיות הקטנות האלו יגיעו במרכב סדאן (יונדאי i25 למשל) אך יש כאלה שאפילו יציעו מרכב סטיישן שימושי (סקודה פאביה ספייס). חלקן מציעות מימדים דומים לאלו של המשפחתיות, והבדלי המחיר נובעים בדרך כלל מפערים טכנולוגיים והבדלים באיכות הגימור.

משפחתיות האצ'בק

מעבר לקטגוריה משפחתיות האצ'בק

היצע משפחתיות ההאצ'בק בישראל גדול יותר ממגוון הסדאן, אולי בגלל ההעדפות האירופאיות. תא המטען נפתח יחד עם השמשה האחורית ומייעל את העמסת עגלות הילדים ושאר ירקות מהמכולת. חלק מן המכוניות מוצעות הן במבנה סדאן והן בתצורת האצ'בק. במקרים אלו, דגם הסדאן משמש בעיקר את ציי הרכב וחברות הליסינג, בעוד שהצרכן הפרטי מבדל את עצמו עם המהדורה קצוצת הישבן.

משפחתיות סדאן

מעבר לקטגוריה משפחתיות סדאן

לא בטוח מתי בדיוק זה קרה ומדוע, אך עד לאחרונה זה היה הכלל: מר ישראל ישראלי אהב את המכונית שלו בתצורת שלוש קופסאות מסורתית. כיום נמכרות משפחתיות רבות גם בתצורת האצ'בק או סטיישן, אך לסדאן עדיין שמור מקום של כבוד בתא המטען.

משפחתיות סטיישן

מעבר לקטגוריה משפחתיות סטיישן

משפחתיות למשפחות. שפע מקום לקנייה השבועית מהסופר, לכלב שיחטט בשקיות ולכל הכבודה של הילדים גם יחד. בואו נשבור מיתוס קטן: גרסאות הסטיישן אינן בהכרח ארוכות יותר ממהדורת הסדאן של אותה המכונית. גם מבחינת התנהגות הכביש ההבדל אינו קריטי. לראייה - מכוניות ספורטיביות רבות נמכרות (לפחות באירופה) בתצורת סטיישן.

משפחתיות פרימיום

מעבר לקטגוריה משפחתיות פרימיום הן משפחתיות אבל קטנות - ילד אחד, מקסימום שניים. הן משפחתיות אבל אופנתיות. הן משפחתיות אבל מיועדות (גם) לרווקים. המשפחתיות פרימיום הן מכוניות אופנתיות, מעוצבות ויקרות. קודם נכבוש את תל-אביב. אחר-כך את מנהטן וברלין.

קטגוריות נוספות

חזור למעלה