בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סובארו פורסטר 2.0 - מבחן דרכיםחובבי סובארו וותיקים יאמרו שהפורסטר החדש איבד את דרכו והולך אחרי ההמון. האם הויתור על תצורת הסטיישן שאפיינה את הפורסטר הקודם משמעה ויתור על האופי?מאת אמיר שר

נתחיל מהסוף – רכב משפחה טוב עם פוטנציאל שבילאי לטיולים משולבי פיקניק בטבע.

במבט ראשון, נראה כאילו הפורסטר הישן והטוב, לא הקפיד על הדיאטה בשנה האחרונה, אבל אל תתנו למראה התופח להטעות, הילד הזה הוא ספורטאי אמיתי. לוחץ על הדוושה הימנית ומנוע עמוס ב150 סוסים ספורטאים,  מותח לי חיוך רחב בעוד היערן העגלגל למראה, מזנק לו ושועט בכבישי ארצנו.

העברת התיבה ל"ידני" או "ספורט" משכיחה לרגע את העובדה שמדובר ברכב משפחה במימדי סטיישן.
 

לעמוד הדגם בקטלוג iCar: סובארו פורסטרסובארו פורסטר. יש מנוע / צילומים: אמיר שר

סובארו שיפרו את המנוע הקודם, הוסיפו סוסים, חיזקו מומנטים ובהתאם שינו גם את ניהול תיבת ההילוכים – ההבדל ניכר.
גרגורו הכל כך אופייני של מנוע הסובארו אמנם קיים ומזכיר נשכחות את הDL של אבא, אבל נשמע רק למי שמחפש אותו. מתוך תא הנוסעים הסגור והממוזג הוא כאילו לא קיים.

חבר טוב מבין עניין סיפר לי שבמקור,אי שם ביפן, הפורסטר כלל לא יועד לטיולי שטח, אלא להיות רכב משפחה גדול. ספרו את זה למשפחת ישראלי שרוצה למנגל ביער בן שמן....

מצאתי עצמי נוסע לפרדסים של השרון, מתרחק מרעשי העיר הסואנת, מזג אויר נעים, כבישים משובשים בין המושבים מנסים להכשיל אותי, ספק אספלט פצוע , ספק עפר, תמרון בין בורות ולעיתים לתוך בורות, את הפורסטר זה לא מעניין. הוא ממשיך קדימה.

אני פונה לכיוון השבילים המסומנים, מאט טיפה את המהירות כי בסופו של דבר זה רכב משפחה והמשפחה לא מורגלת לנהיגת ראלי... חולף על פני תלוליות עפר מכובדות תודות למרווח גחון סביר, בורות עמוקים ושיפועי צד – הפורסטר מגחך, בקרת המשיכה/יציבות מפגינה נוכחות ואני ממשיך, המוזיקה מתנגנת לה ברדיו, אבק הדרכים נשאר בחוץ.

פכפוך מי הנחל המציע לי להתארח, שולחן הפקניק המתקפל נשלף מתא המטען, מספר כסאות, עוד צידנית, עוד שמשיה, ערכת קפה, מנגל (איך אפשר בלי) וזה לא הסוף...

סובארו פורסטר. יכולת שטח מספקת

הפורסטר החדש מציע תא נוסעים גבוה ומרווח, מרווח דיו למשפחה ממוצעת עם שלושה ילדים ומצויד בתא מטען רחב ועמוק לכל התיקים והצעצועים שיפעילו אותם בפיקניק הקרב ובא, מרווח יותר וגדול יותר מקודמו. משענות יד מתקפלות, מחזיקי כוסות נגנזים וכמובן אופציית הרחבת תא המטען על חשבון המושבים האחוריים ויש לנו מספיק מקום כדי להצדיק הסבת מקצוע לרכב הובלות בורגני. מערכת בקרת אקלים עושה עבודה מצוינת ולאלה שאוהבים לראות כוכבים או תוהים איך נראה גשם מבלי להרטב, חלון גג ארוך חושף את הרקיע במלוא הדרו.

פונקציות חביבות נוספות כמו מושב נהג מתכוונן חשמלית וחימום ישבנים לנהג ולנוסע, שליטה ברדיו ובבקרת השיוט מההגה בעל המראה הספורטיבי מוסיפות לחווית הנסיעה אך מאחורי אלה מתגלה לוח מכוונים מצועצע משהו ולא ברור איך הוא קשור לכל קו הרכב המתיימר לשמור על רמת גימור איכותית.

מקפל את הציוד, חוזרים הביתה, עוד מעט יחשיך.

סובארו פורסטר. מעולה כרכב לפיקניקים

את כבישי הארץ, כאמור, הפורסטר כובש ללא שום בעיה, סופג מהמורות בזכות מתלים רכים, מאיץ לעקיפות ללא היסוס, פניות רחבות וחדות עוברות כלא היו ומשייט בקלילות במהירויות החוק (ומעבר להן, למי שמחפש),  הפורסטר החדש שונה מקודמו לא רק בצורה ובמימדים, כפי שהזכרנו קודם גם כאן – מערכת היגוי שונה, בלמי דיסק לכל 4 הגלגלים. שינויים המורגשים בנסיעה, ברכות ההיגוי ובספיגת הדרך, וזה פירוט טכני על קצה המזלג.
הפורסטר מגיע עם שפע אביזרי בטיחות כלולים ברכב, לשמור על יקירינו בעודנו נוסעים מהקניון הגדול למכתש הקטן.

קיימת אפשרות להגביה את הרכב עם קיט מורשה יבואן וכן למגן את הגחון למען בטחון המכלולים במסגרת חבילת הרכישה, מומלץ בחום למי שרוצה לנצל באמת את יכולות הטיול של הרכב ולצאת לטייל בראש שקט יותר.

לסיכום, כפי שכתבתי בתחילה – רכב מהנה לכל המשפחה, חווית נהיגה מספקת ותמורה לא רעה לתג המחיר.
 

לדגמי סובארו בישראל - סובארו


 
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. פורום סובארו  פורום סובארו של אתר השטח הישראלי כולל מידע על טיול...

,18.11.2009
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים