בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

קיה סורנטו החדש בישראלקיה סורנטו, רכב הפנאי של היצרנית הקוריאנית, נוחת בישראל. בתפריט: שני מנועים, תיבת הילוכים חדשה ותג מחיר תחרותי
מאת טל ברונפר

חודשים ספורים לאחר החשיפה הרשמית בתערוכת פרנפקורט, נוחת קיה סורנטו החדש [לחוות דעת על הרכב החדש - קיה סורנטו] על כבישי ארץ הקודש. על הקרוסאובר החדש של היצרנית הקוריאנית כבר דיווחנו לכם בעבר, אבל השאלה המעניינת באמת היא מה סיכויי ההצלחה שלו בישראל. לריי מוטורס, יבואנית קיה לישראל, יש כמובן תשובה חיובית לשאלה הזאת, והיא מתכוונת להנחיל את הרנסנס המוטורי של החברה באירופה עמוק לתוך התודעה הישראלית. האמצעים? תמחור אגרסיבי המציב את הסורנטו החדש במקביל ליונדאי סנטה פה (החולקת עימה מכלולים רבים) ולמיצובישי אאוטלנדר.

קיה סורנטו מגיע אלינו עם זוג המנועים המוצעים במפרט האירופאי. הראשון הוא מנוע בנזין בנפח 2.4 (Theta II) המפיק 174 כוחות סוס, והשני הוא יחידת דיזל חדשה בנפח 2.2 ליטרים, המכונה R ומפיקה 197 כוחות סוס מרשימים. זה האחרון הינו פרי פיתוח חדש לחלוטין, ומתהדר בהספק גבוה יחסית לנפחו וכן בצריכת דלק נמוכה (13.5 ק"מ לליטר בתנאים משולבים) המובילה לרמת זיהום טובה של 194 גרם CO2 לכל ק"מ. בריי מוטורס מצפים כי מנוע זה ישתלט על כמחצית ממכירות הדגם. בארה"ב, אגב, משווקת גם יחידת בנזין V6 בנפח 3.5 ליטרים, אותה לא נזכה לקבל בישראל.
עוד ניתן לספר כי גרסה מוקטנת ומוחלשת של מנוע חדש זה (2.0 ליטר, 184 כ"ס) תגיע בעתיד הנראה לעין גם לאח הקטן מבית, קיה ספורטז', וכן למכונית המנהלים- קיה מג'נטיס.
שני דגמי הסורנטו ישווקו עם תיבת הילוכים אוטומטית חדשה, קטנה וקלה במיוחד, בעלת 6 יחסי העברה. תיבה זו נחשבת לקומפקטית ביותר בסגמנט, ותורמת גם היא לצריכת הדלק הנמוכה. בניגוד לחלק מהמתחרים, קיה סורנטו ישווק רק בתצורת 7 מושבים ועם מערכת הנעה כפולה הנכנסת לפעולה בעת הצורך, בעוד בנסיעה רגילה ההנעה הינה קדמית בלבד.

קיה סורנטו החדשה 2010

קיה סורנטו החדשה. עיצוב מודרני / צילומים: יצרן

מפרט האבזור של קיה סורנטו עשיר למדי וכולל מערכת שמע מקורית בעלת שליטה מההגה, בקרת שיוט, בקרת אקלים מפוצלת (כולל שליטה מהספסל האחורי), חישוקים קלים, וכיוונון חשמלי למושב הנהג. בתוספת של 10,000 ש"ח ניתן לקבל גם גג זכוכית פנוראמי, שאיננו נפתח.
לדגמי קיה בישראל - קיה
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים