בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סיאט לאון עוברת מתיחת פניםסיאט לאון מקבלת כמה חידושים עיצוביים מינוריים, ומצטיידת במנוע טורבו בנפח 1,000 סמ"ק. אצלנו בתחילת 2017מאת נועם ריין

רבים התלוננו על השמרנות העיצובית של סיאט לאון כשזו הוצגה לפני כ-3 שנים, במיוחד לאור העובדה שמדובר במותג הצעיר של קונצרן פולקסווגן, אך נתוני המכירות הנהדרים של הדגם דווקא הוכיחו שסיאט צדקה כשבחרה בקו מאופק. גם כעת, כשסיאט מציגה מתיחת פנים של אמצע החיים ללאון המשפחתית, אין דרמות או שינויים יוצאי דופן, והיינו זקוקים למבט מאוד מעמיק בתמונות כדי לזהות את ההבדלים בין השתיים.מלפנים, השינוי העיקרי הוא פגוש קדמי חדש עם קווים מחודדים יותר - בעיקר סביב פנסי הערפל, שקיבלו פנסי לד. תאורת החזית, שכבר מצוידת במסגרת לד, קיבלה מראה מסוגנן יותר בחלק הפנימי של הפנס, והגריל הקדמי קיבל מסגרת כרום מעט יותר עבה. מאחור השינויים קטנים אפילו יותר, והם מתמקדים בפנסים שהפכו "אדומים" יותר על חשבון השטח ה"לבן" שהוקטן.


בתוך תא הנוסעים יש כבר קצת יותר הבדלים. בלם היד הפך חשמלי, מה שאפשר לסיאט לשנות כמעט את כל הקונסולה המרכזית: מחזיקי הכוסות מסודרים זה לצד זה, מסביב לידית ההילוכים הוסרו המחיצות הגבוהות ונוסף תא קטן למפתחות וגם כפתור התנעה.הגוונים שצובעים את הדשבורד עדיין שחורים ברובם, אך גם נוספו צבעים בהירים יותר בגווני אפור ומתכת במרכז הרכב. התא שלפני ידית ההילוכים איבד את הדלת ובמקומה קיבל משטח לסלולארי עם טעינה אלחוטית ומגבר קליטה, ומערכת המולטימדיה קיבלה מסך מעט יותר גדול עם פחות כפתורים, עם אפשרות לשליטה על תאורת הלד הפנימית ברכב ועם קישוריות מלאה לסמארטפון באמצעות קאר-פליי של אפל או אנדרואיד-אוטו.מתחת למכסה המנוע קיבלה הלאון את מנוע ה-1.0 ליטר טורבו, עם 3 צילינדרים, שכבר משווק זה מכבר עם האיביזה ובקרוב ישודך גם לסקודה אוקטביה. המנוע הקטנטן מייצר כאן 115 כ"ס, והוא יחליף את מנוע ה-1.2 ליטר המוכר. בנוסף תשווק הלאון גם עם מנוע 1.4 ליטר, שככל הנראה יציע הספק של 150 כ"ס. בנוסף, סיאט מבטיחה שיפור גם בתחום בידוד הרעשים.

אבזור הבטיחות, שכרגיל לא ברור מה מתוכו יגיע לישראל, כולל כאן בקרת שיוט אדפטיבית עם פונקציית זחילה בפקקים המאפשרת נהיגה כמעט אוטונומית עד 60 קמ"ש, בלימה אוטונומית כולל זיהוי הולכי רגל, זיהוי תמרורים ועוד.סיאט לאון המחודשת תתחיל להימכר באירופה בתחילת שנת 2017, ומצ'מפיון מוטורס יבואנית סיאט לישראל נמסר ל-iCar כי הדגם יגיע לישראל במהלך הרבעון הראשון של 2017.

יחד עם ההודעה על הלאון המעודכנת, דיווחה סיאט כי בחודשים הקרובים יוצג דור חדש לחלוטין לאיביזה, וגם רכב פנאי חדש בשם סיאט ארונה - שלהערכתנו יהיה מבוסס על האיביזה.


לדגמי סיאט בישראל - סיאט

למאמר זה התפרסמו 3 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. רכב מעולה  יש לנו כזה,אנחנו מראשוני הרוכשים של לאון החדשה והר...

,20.10.2016

2. לחכות לזה לא לקנות חדש  לא שווה כרגע לקנות את הישן בגלל שהמחיר של הישן יור...

,26.10.2016

3. בעיה בגיר  לישן יש בעיה בגיר

,26.10.2016
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים