בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סוזוקי מציגה מתחרה לספורטז': סוזוקי S-Crossסוזוקי S-Cross הוא ההפתעה של סוזוקי בתערוכת פריז 2012. הג'יפון, שאמור להתחרות בקיה ספורטז' ומאזדה CX5, יגיע לייצור בסוף 2013
מאת יתיר דוידוביץ


סוזוקי S-Cross הוא רכב די מפתיע. לא בגלל המנוע או הצורה המיוחדת, אלא יותר בגלל שמקומו בהיצע של סוזוקי לא ממש ברור. מבחינת הממדים החיצוניים, הוא קטן במעט מניסאן קשקאי וממתחרות אחרות בקטגוריה. מצד שני, הוא גדול משמעותית מרכבים בקטגוריית הג'יפונים הקטנים, למשל סקודה יטי וניסאן ג'וק. לסוזוקי יש כיום בהיצע ג'יפון מגודל, הגרנד ויטארה, שממדיו לא שונים מהותית מאלו של ה-S-Cross. האם הסוזוקי החדשה היא היורשת של סוזוקי ג'ימני, שהציגה יכולות שטח טובות שאולי ייעלמו מהמפה, או שמא זו התרחבות מעניינת בהיצע הדגמים של סוזוקי?


סוזוקי S-Cross. עם כזאת הופעה הוא יגיע ליצור? / צילומים: יצרן

היות ומדובר ברכב קונספט, הרבה מידע על ה-S-Cross עדיין אין. הפרטים שסוזוקי שחררה לרגל הצגת הרכב בתערוכת פריז, מדברים על של שני סוגי מנועים: בנזין ודיזל. מנועי הדיזל צפויים להגיע מפיאט, שחולקת את קווי הייצור גם עם סוזוקי SX4 (פיאט סדיצ'י בגרסה האיטלקית) המפעל בו ייוצר הקרוסר הוא מפעל החברה בהונגריה, שם יוצרה עד היום סוזוקי סוויפט.

הממדים של סוזוקי S-Cross, כאמור, יהיו קטנים מהמקובל בקטגוריית הג'יפונים. האורך יעמוד על 431 ס"מ, קצר ב-2 ס"מ מהקשקאי. הרוחב יהיה 184 ס"מ, זהה למאזדה 5CX. בסיס הגלגלים קצר מהמזדה ב-10 ס"מ ועומד על 260 ס"מ. גם העיצוב לא צפוי להשתנות והוא ישמור על הקווים החדים ושלל פנסי הלד. מי שלא בטוח ימצאו דרכם לגרסאות הייצור הם חישוקי הענק בקוטר של עשרים אינץ', מהסוג שהיצרנים אוהבים להראות יותר בתערוכות הרכב ופחות באולמות התצוגה.

לדגמי סוזוקי בישראל - סוזוקי

למאמר זה התפרסמו 3 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. לא להתרדש-זה זבל כמו כל מה שסוזוקי מייצרים (ועוד מהונגריה!?) (לת)  

היה לי סוזוקי וחבל שהיה,28.09.2012

2. מדליק למראה (לת)  

נהג שבת,03.10.2012

3. מסקרנת.....  אנחנו מנאמני סוזוקי ומחכים להיות מופתעים לטובה.......

לוי,30.07.2013
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים