בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

נחשפה: סיאט לאון 2013סיאט לאון החדשה נחשפת בתמונות ראשונות, לקראת ההצגה הרשמית בתערוכת פריז. לישראל היא תגיע בעוד שנה
מאת נועם ריין

אחרי יותר מ-6 שנים, תקופה של נצח במונחי עולם הרכב, מציגה סיאט את הלאון החדשה. החשיפה הרשמית תהיה בתערוכת פריז שתיפתח בחודש ספטמבר הקרוב, אבל כבר עכשיו מפרסמת היצרנית את הפרטים הראשונים אודות המכונית. לעומת הלאון היוצאת, שהיתה מכונית משפחתית מרווחת יחסית, התקצרה הלאון החדשה בכ-5 ס"מ והיא נמתחת כעת לאורך של 4.26 מטר. עם זאת, בסיס הגלגלים גדל בכמעט 6 ס"מ - מה שאומר שייתכן ומרווח הפנים השתפר. סיאט לאון החדשה מבוססת על הפלטפורמה המשפחתית "MQB" של קונצרן פולקסווגן, אותה פלטפורמה שתשמש גם את פולקסווגן גולף הבאה, אודי A3 ודגמים נוספים.

היצע המנועים של סיאט לאון החדשה יכלול כצפוי את מיטב הארסנל של פולקסווגן ובנותיה. סדרת מנועי ה-TSI של הלאון תתחיל במנוע טורבו-בנזין קטן בנפח 1.2 ליטר (86 או 105 כוחות סוס), תמשיך למנוע בנפח 1.4 ליטר (122 כ"ס) ותגיע עד להספק של 180 כ"ס ממנוע בנפח 1.8 ליטר. בנוסף צפויים להופיע, לפחות באירופה, מנועי דיזל בנפחים של 1.6 ו-2.0 ליטר. כל המנועים ישודכו לתיבות ידניות עם 5 או 6 הילוכים, וכמובן שתהיה אופציה גם לתיבה רובוטית כפולת מצמדים (DSG) עם 6 או 7 הילוכים. בנוסף תוצע גם סיאט לאון במהדורת FR, שכמו באיביזה המחודשת תציע אופציה לחבילת אבזור ספורטיבית או מנועים חזקים יותר.

סיאט לאון החדשה תגיע לישראל בסביבות יוני-יולי 2013, ולראשונה היא תשווק (גם אצלנו) בגרסאות 3 דלתות, 5 דלתות ואפילו סטיישן. בנוסף לתצורות המרכב החדשות, הלאון תהיה גם המכונית הראשונה של סיאט שתציג את הלוגו החדש של היצרן. השינויים בסמל מינוריים בלבד, והם מתמקדים בעיצוב מעודן ואלגנטי עם פס אחד לרוחב האות "S" במקום שני פסים כיום.

 

לדגמי סיאט בישראל - סיאט

למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. הנוכחית יוצר יפה  למרות שהעיצוב דומה הוא פחות יפה בהרבה וחבל. לסיאט ...

נהגוס,20.07.2012

2. חבל...   חבל, הלאון הנוכחית מדהימה ביופיה! עכשיו סתם עשו או...

אור,08.10.2012
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים