מתחרה לסוזוקי איגניס: טויוטה אייגו X נחשפה

מתחרה לסוזוקי איגניס: טויוטה אייגו X נחשפה


טויוטה חשפה את הדור השלישי של האייגו, הפעם כג'יפון מוקטן במיוחד. אלינו היא תגיע בתחילת הרבעון השני של 2022מאת: רן סגל
 
הדור השני של טויוטה אייגו הוצג לראשונה במרץ 2014 וכעת, מעל 7 שנים מאז אותו דור ומעל 16 שנים מאז החל הפרוייקט המשותף עם פיג'ו-סיטרואן, מה שיצר גם את סיטרואן C1 ופיג'ו 107 ו-108 – חושפה טויוטה את הדור השלישי של מכונית המיני. הפעם ללא תאומים צרפתיים ועם התוספת X ששולחת את הדגם אל עולמות הפנאי. מיוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל, נמסר כי האייגו X תגיע לישראל בתחילת הרבעון השני של שנת 2022.

טויוטה אייגו X
 

עיצוב ומידות

הדור החדש של האייגו מבוסס למעשה על פלטפורמת GA-B המשמשת את היאריס וג'יפון קטן נוסף - יאריס קרוס. הודות לשימוש בפלטפורמה הזו מידותיה של האייגו X מציגות צמיחה מרשימה. אורכה עומד על 370 ס"מ (ארוכה ב-23.5 ס"מ), רוחבה עומד על 174 ס"מ (רחבה ב-12.5 ס"מ), גובהה עומד על 151 ס"מ (גבוהה ב-5 ס"מ) ואורכו של בסיס הגלגלים עומד על 243 ס"מ (צמיחה של 9 ס"מ). נפח תא המטען עומד על 231 ליטרים (תוספת של 63 ליטרים) ועד 829 ליטרים בקיפול מושבים. לצד הצמיחה המרשימה במימדים, מרווח הגחון גדול ב-1.1 ס"מ בלבד. משקלה עומד על 940 ק"ג, עליה של 80 ק"ג בהשוואה לדגם היוצא.
 

בהשוואה לג'יפון מיני נוסף, סוזוקי איגניס, אורכה של האייגו X זהה, היא רחבה ב-5 ס"מ, נמוכה ב-9.5 ס"מ (כולל מוטות הגג באיגניס) ובסיס הגלגלים קצר ב-0.5 ס"מ.

טויוטה אייגו X
 
העיצוב החיצוני בקדמת הרכב הוא התפתחות מהאייגו היוצאת. ליצירת מראה קשוח, החזית זקופה יותר ומכסה המנוע יורד מטה בזווית פחות חדה, ומסתיים בסבכה גדולה עם גימורים שחורים. הפרופיל מדגיש את כיוון הפנאי של הדגם עם חצאיות וקשתות בתי גלגלים גדולות העשויות גם כן פלסטיקה שחורה ואילו החלק האחורי מזכיר את האייגו היוצאת עם צמד יחידות התאורה האורכיות בצידי דלת תא המטען שהינה למעשה גם השמשה האחורית. כמו כן תוצע גרסה בעלת גג רך נפתח בסגנון "קופסת סרדינים", אך כזה שאינו יורד אל מעבר לשמשה האחורית.

טויוטה אייגו X
 
האייגו X תציע 4 צבעים חדשים העונים לשמות תבלינים: הל (ירוק), צ'ילי (אדום עם נגיעות כחול מטאלי), ג'ינג'ר (בז') וערער (כחול עם גוונים אדמדמים). בנוסף, טויוטה תציע מהדורה מוגבלת של צבע "הל" בתוספת גימורים בצבע "מנדרינה" כתום.
 
מבפנים העיצוב חדש לגמרי עם מוטיבים אלפטיים בעיקר במרכז הדשבורד, מסגרות פתחי מיזוג צבעוניות וכן פח חשוף בצבע הרכב בחלקן העליון של הדלתות המלווה את הדגם עוד מהדור הראשון.

טויוטה אייגו X
 

מנוע וביצועים

טויוטה אייגו X תמשיך לעשות שימוש במנוע 1.0 הליטרים המוכר כאשר הוא יוצע עם תיבה ידנית ובמקום התיבה הרובוטית חד מצמדית, תוצע כעת תיבה רציפה. למנוע הספק של 72 כ"ס ומומנט מירבי של 9.4 קג"מ הזמינים ב-4,400 סל"ד.
 
ההאצה ל-100 קמ"ש אורכת 15.5 שניות והמהירות המירבית עומדת על 151 קמ"ש. הגרסה הידנית איטית בעשירית השנייה אך המהירות המירבית גבוהה יותר ועומדת על 158 קמ"ש.

טויוטה אייגו X
 

אבזור ובטיחות

טויוטה אייגו X תציע אבזור עשיר שחלקו לא היה קיים עד כה בקטגוריית המיני: מסך מולטימדיה בגודל 8 אינץ' עם קישוריות אלחוטיות לטלפון הנייד ואפשרות קבלת עדכונים Over the air, משטח טעינה אלחוטי, תאורת לד ותאורת אווירה פנימית, מערכת שמע מבית JBL, חישוקים קלים עד לקוטר של 18" ועוד.
 
בתחום הבטיחות תצוייד האייגו X במערך ה-Toyota Safety Sense כסטנדרט. בלימת החירום האוטונומית פעילה במהירות גבוהה יותר וכוללת זיהוי הולכי רגל ביום ובלילה, זיהוי דו-גלגלי ביום, תיקון סטייה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית עם יכולת מעקב נתיב וכן מערכת סיוע בתמרוני חירום.
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מנוע מביש (לת)  

נהג,07.11.2021

2. מרווח הגחון גדול ב-1.1 ס"מ בלב? כמה סה"כ??  לרן סגל: מה מרווח הגחון? האם הוא מצדיק את תוספת ה-...

אא,07.11.2021
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים