בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

טויוטה יאריס הייבריד: הפרטים המלאיםהגרסה ההיברידית של טויוטה יאריס החדשה הוצגה בז'נבה, והנתונים מסקרנים. אלינו היא עשויה להגיע עוד השנהמאת נועם ריין

בתחילת 2012 הגיעה טויוטה יאריס לישראל והגרסה המתקדמת שלה כבר נראית באופק. טויוטה יאריס הייבריד, עליה שמענו עוד בהשקתה של היאריס המקורית, הוצגה בתערוכת ז'נבה שנפתחת בימים אלו - ולפי דפי הנתונים, הפתרון למחירי הדלק נראה פתאום קרוב מתמיד.

טויוטה יאריס הייבריד


עיצוב חדש לחזית, אבל החידוש העיקרי הוא מתחת למכסה המנוע. טויוטה יאריס הייבריד / צילומים: יצרן

בניגוד לטויוטה אוריס הייבריד המשפחתית, היאריס הירוקה לא נעזרת במנוע של טויוטה פריוס. יחידת ההנעה שתשמש את היאריס, ותופיע בעתיד גם בדגמים היברידיים נוספים של טויוטה, מורכבת ממנוע בנזין בנפח 1.5 ליטר (המספק לבדו 74 כ"ס) ומיחידה חשמלית נוספת המעלה את ההספק הכולל ל-100 כ"ס – בדיוק כמו בגרסת הבנזין הרגילה. נתוני הביצועים שופרו לעומת הגרסה הסטנדרטית, ובגרסה זו הם עומדים על 11.8 שניות מ-0 ל-100 לעומת 12.3 שניות כיום. שינויים עיצוביים קלים שנערכו בגרסה ההיברידית משפרים במעט את מקדם הגרר של המכונית ומבדלים אותה מהיאריס הבנזינית. נפח תא המטען, שממילא לא היה גדול במיוחד, לא נפגע מהוספת מערך המצברים מאחור.

ולשאלת השאלות: כמה היא אוכלת? בטויוטה טוענים שהיאריס ההיברידית מסוגלת לנוע למרחק של 28.6 ק"מ באמצעות ליטר אחד של בנזין. אנחנו כבר מחכים לראות אותה בישראל.

 

לדגמי טויוטה בישראל - טויוטה

למאמר זה התפרסמו 3 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. שדרוג נחמד  אבל עם היציאה של זואי החשמלית של רנו, אני לא יודע ...

דניאל,07.03.2012

2. שישמרו מחיר ואז...  אם היבואן ישמור פער מחיר כמו הפער בין אוריס רגילה ...

אלי,07.03.2012

3. השאלה כמה רכב כזה יעלה  והאם באמת עדיף רכב חשמלי כמו הזואי

רוני,12.03.2012
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים