בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

הכי רחוק מהספורט: סאנגיונג קוראנדו ספורטקוראנדו ספורט הוא גרסת הטנדר של הג'יפון הקוריאני. בקרוב הוא יגיע לישראל
מאת נועם ריין

בכל אולם תצוגה שמכבד את עצמו יש מכוניות קטנות, משפחתיות, רכבי שטח, רכבים מסחריים וגם רכבי ספורט. בדרך כלל תמצאו את המכוניות הספורטיביות בצמוד לחלון החיצוני של האולם, אבל בחלון הראווה של רחוב המסגר מספר 2, שם נמצא אולם התצוגה של סאנגיונג, לא תמצאו את סאנגיונג קוראנדו ספורט. האם מישהו מתבייש בו?


סאנגיונג קוראנדו ספורט, אקטיון ספורט, איך שתרצו. ספורטיבי זה לא / צילומים: יצרן

ממש לא. סאנגיונג קוראנדו ספורט הוא טנדר קשוח המבוסס על הג'יפון סאנגיונג קוראנדו, בדיוק כפי שסאנגיונג אקטיון ספורט היה לפניו. למעשה, הקוראנדו ספורט משווק בחלק ממדינות העולם תחת השם "אקטיון ספורט", וייתכן בהחלט כי זה יהיה הכינוי שלו גם בישראל. כך או אחרת, הטנדר החדש שנחשף בתערוכת ז'נבה מתחיל להימכר בימים אלו באירופה - כאשר יחידות ראשונות ממנו כבר הגיעו לישראל לצרכי תקינה ורישום.


לעומת הדורות הקודמים של הטנדר הקוריאני, בסאנגיונג טוענים כי הדגם החדש יציע מרווח משופר לנוסעים וכן נוחות נסיעה ברמה גבוהה יחסית. השדרוג ברמת החיים מתבטא גם באבזור משודרג הכולל גימורי עור, ממשק בלוטות', בקרת שיוט ואפילו מושבים חשמליים ומחוממים. לא ברור אם כל האבזור הזה יגיע ארצה. מה שכן יגיע זה מנוע טורבו דיזל בנפח 2.0 ליטרים המנפק 155 כוחות סוס ו-36.7 קג"מ הזמינים כבר ב-1,500 סל"ד. המנוע ישודך לתיבת 6 הילוכים אוטומטית.

לעומת הטנדר הקודם של סאנגיונג, שבמשך רוב ימי חייו היה לטנדר הזול בישראל, הקוראנדו ספורט יאלץ להתמודד מול מתחרה זול ויעיל מתוצרת סין - גרייט וול סטיד. מחברת "טלקאר", יבואנית סאנגיונג לישראל, נמסר ל-iCar כי טרם ידוע מתי יתחיל השיווק של סאנגיונג קוראנדו ספורט.


לדגמי סאנגיונג בישראל - סאנגיונג

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים