בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

דור חדש לפיאט דוקטו ופיג'ו בוקסרהמסחרית הגלובאלית של פיאט ופיג'ו נחשפת בדור השישי, עם עיצוב מחודש ומנועים חסכוניים יותר מבעבר
מאת נועם ריין

גם מסחריות אפרוריות כמו פיאט דוקאטו צריכות להתחדש אחת לכמה זמן. הפעם הקודמת בה הוחלפה המסחרית של פיאט היתה בשנת 2006 - מה שאומר שהגיע בהחלט הזמן לדור חדש ועדכני. אגב, למרות שבישראל מכירים את המכונית בשמות "פיאט דוקטו" ו"פיג'ו בוקסר", ברחבי העולם נמכרת המכונית בשמות נוספים: תחת המותג סיטרואן ניתן להשיג אותה בשמות "סיטרואן רליי" ו"סיטרואן ג'אמפר", עם הסמל של פיג'ו היא משווקת גם כ"פיג'ו מנג'ר", ובצפון אמריקה נמכרת המסחרית תחת חטיבת המסחריות של דודג' עם השם האמריקאי "ראם פרומאסטר". ואחרי כל זה, מה השתנה במסחרית הזו?

פיג'ו בוקסר
פיג'ו בוקסר, או פיאט דוקאטו, או כל שם אחר שלא תרצו / צילומים: יצרניות
כפי שניתן להבחין, העיצוב עבר שדרוג קל. החרטום מעוצב בצורה מעט יותר מודרנית ודינאמית, שורת פנסי LED נוספה בחזית, והפגוש הקדמי מורכב כעת מ-3 חלקים שונים במטרה להוזיל את עלויות החלפת החלקים. מהצד ומאחור אין שינויים של ממש. תא הנוסעים עבר שדרוג משמעותי, וכעת ניתן לבחור בין שתי קבינות בסגנון עיצובי שונה - "קלאסי" ו"טכנו". מושבי הנהג והצוות הוחלפו בחדשים, וגם רמת האבזור שודרגה. כל הגרסאות יצוידו בדיבורית בלוטות', נגן MP3 והתקן לעיגון יציב של טאבלט או סמארטפון. מסך מולטימדיה עם מערכת ניווט ומצלמת רוורס יוצע כאופציה.

בהיצע המנועים ניתן למצוא את מנועי המולטיג'ט המוכרים של פיאט, אך רובם עברו שדרוג בכל מה שקשור לצריכת הדלק ופליטת המזהמים. המנוע הבסיסי הוא אותו אחד מהדגם היוצא, בנפח 2.3 ליטר עם הספק של 110 כ"ס וצריכת דלק מוצהרת של 18.7 ק"מ לליטר. המנועים הבאים בהיצע, מהדור השני של סדרת המולטיג'ט, מציעים הספקים של 130 או 150 כ"ס מנפח דומה - ושניהם מציגים צריכת דלק של 19.4 ק"מ לליטר. בפסגת ההיצע יהיה מנוע 3.0 ליטר בהספק של 180 כ"ס. כל המנועים יוצעו עם תיבת הילוכים ידנית ואופציה למערכת "עצור וסע", כאשר מנפח של 130 כ"ס ומעלה תהיה גם אופציה לתיבת הילוכים רובוטית.

פיג'ו בוקסר

כמו בדור הקודם, הרכב יוצע במגוון תצורות מרכב עם נפחי העמסה שבין 8 ל-17 קוב. משקל ההעמסה יהיה גבוה ביחס לרכב מסחרי עם "סינגל ג'אנט", והוא יגיע עד ל-4 ורבע טון. בין הגרסאות השונות ניתן יהיה למצוא מידות אורך וגובה שונות, גרסת נוסעים, גרסת "טנדר" פתוחה וגרסה המשלבת בין 7 מקומות לצוות לבין שטח הטענה גדול יחסית.

מחברת סמל"ת, יבואנית פיאט לישראל, נמסר ל-iCar כי הדוקטו החדש צפוי להגיע ארצה ברבעון הראשון של 2015. מחברת "לובינסקי", יבואנית פיג'ו-סיטרואן, לא נמסרה תגובה.


לדגמי פיאט בישראל - פיאט

לדגמי פיג'ו בישראל - פיג'ו
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים