בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

אודי Q8 נחשף: עוד השנה בישראל

אודי Q8 נחשף: עוד השנה בישראל


אודי חשפה רכב פנאי גדול בעיצוב דמוי קופה. ה-Q8 יציע יחידת הנעה מיקרו-היברידית ועד 23 חיישנים שונים למערכות הבטיחות, ויגיע לישראל ממש בקרובמאת רן סגל

אחרי אינספור תמונות טיזר, הבטחות וסרטונים מקדימים, אודי חשפה היום את ה-Q8 - רכב פנאי גדול, אחיו דמוי הקופה של ה-Q7. כמקובל באודי, ה-Q8 עמוס טכנולוגיות מתקדמות, אבזור עשיר והירידה לפרטים מרשימה.

מידות ועיצוב

מידותיו של ה-Q8 מעט שונות מה"דגם אח" Q7, זאת על מנת להקנות לו מראה דמוי קופה. לכן הוא גם יוצע עם חמישה מקומות בלבד. האורך עומד על 499 ס"מ (קצר ב-6.2 ס"מ מה-Q7), הרוחב על 200 ס"מ (רחב ב-3.2 ס"מ), גובהו עומד על 171 ס"מ (נמוך ב-3.4 ס"מ) ובסיס הגלגלים נושק ל-300 ס"מ (קצר ב-0.5 ס"מ). משקלו של ה-Q8 עומד על 2145 ק"ג (10 ק"ג יותר מ-Q7).

אודי Q8

נפח תא המטען עומד על 605 ליטר. הנפח קטן ב-285 ליטר מגרסת 5 הנוסעים של ה-Q7, אך 65 ליטר יותר מתא המטען של Q5 למשל. ולמי שירצה לרדת עם ה-Q8 שלו לנסיעת שבילים, נספר כי מרווח הגחון עומד על 25.4 ס"מ מרשימים.


העיצוב של ה-Q8 מקבל את כל הסממנים של משפחת Q. הגריל המודגש, כונסי האוויר, בתי הגלגלים המודגשים המכילים חישוקים קלים עצומים בגודלם (עד 22 אינץ'), הפנסים בעלי טכנולוגיית מטרקיס-לד וחלקים רבים ברכב נצבעו בצבעים מנוגדים כגון שחור וכסוף וזאת להדגשת המראה הקשוח. וכמובן, מאחר ומדובר בסימול זוגי המדמה רכבי קופה (בדומה לסדרת ה-X של ב.מ.וו) – הגג משתפל מעט מטה.

בפנים הרכב אודי מציינים כי הירידה לפרטים קפדנית, כולל הארה אחורית של כפתורים ופקדים שונים לשם התמצאות גם בתנאי תאורה חשוכים. זאת לצד עיצוב נקי ומיעוט בכפתורים לטובת שימוש במסכי מגע.

אודי Q8


מנועים וביצועים

בעת השקתו של ה-Q8 הוא יזכה לקבל גרסה מעודכנת ומשודרגת של מנוע הטורבו-דיזל V6 בנפח 3.0 ליטר (Q8 50 TDI לפי סימול הדגמים החדש של אודי). למנוע המעודכן גל ארכובה וראש צילינדרים בעלי מערכת קירור נפרדת לטובת שמירה על טמפרטורה אידיאלית בכל מצבי הנהיגה כמו כן מערכת קירור שמן לבוכנות.

המנוע המעודכן מספק 282 כ"ס, מומנט מירבי של 62.2 קג"מ ומשודך לתיבה אוטומטית בעלת 8 הילוכים. ההאצה ל-100 קמ"ש אורכת 6.3 שניות לכדי מהירות מירבית של 232 קמ"ש. לעומת גרסה הנעה מקבילה של ה-Q7 מדובר על 10 כ"ס יותר, קג"מ 1 יותר ו-0.2 שניות מהר יותר בהאצה ל-100 קמ"ש.

בהמשך תצטרף גרסה חלשה יותר, בעלת 228 כ"ס שתקרא Q8 45 TDI. כמו כן גרסת בנזין הזהה לזו שב-A7 החדשה שתקרא Q8 55 TFSI תצטרף בתחילת השנה הבאה - מדובר במנוע V6 בנפח 3.0 ליטר המספק 340 כ"ס ומומנט מירבי של 50.9 קג"מ.

ההנעה ב-Q8 כפולה, "קוואטרו" בלשון אודי. מערכת הדיפרנציאל מחלקת את הכוח ביחס של 40:60 לטובת הסרן האחורי ומסוגלת להעביר את מירב הכוח לסרן בעל האחיזה הטובה יותר. לאודי Q8 מערכת מתלים אדפטיבית ותציע גם מתלי אוויר בעלי בורר מצבים (נוחות וספורט) ומסוגלת להגביה את הרכב עד 9 ס"מ. כמו כן תוצע כאופציה מערכת ניהוג לכל הגלגלים - במהירות נמוכה הגלגלים האחוריים יפנו בזווית של עד 5 מעלות כנגד כיוון ההפניה של הגלגלים הקדמיים ובמהירות גבוהה יפנו עם כיוון ההפניה.

לאודי Q8 יחידת הנעה העושה שימוש במערכת מיקרו-היברידית 48 וולט. המערכת מסייעת בהאצות ובשיוט על-ידי סיוע חשמלי של 12 קילוואט ובכך מסייעת לצמצם פליטת מזהמים ובשיפור צריכת הדלק. המערכת מסוגלת גם לכבות את המנוע בזמן גלישה (ממהירות של 22 קמ"ש ומטה).

אודי Q8


אבזור

רשימת האבזור באודי Q8 עשירה וארוכה מאוד, כצפוי. בכל זאת נציין את לוח המחוונים הדיגיטאלי בגודל 12.3 אינץ', וכן את מערכת השליטה MMI של אודי הכוללת מסך מגע ראשי בגודל 10.1 אינץ' ומסך מגע משני מתחתיו בגודל 8.6 אינץ' לטובת תפעול מערכת השמע ובקרת האקלים. ישנה גם אופציה למערכת בקרת אקלים מפוצלת בעלת 4 איזורים ואף אפשרות כתיבה להזנת יעדי ניווט ותקשורת, זאת בנוסף לאפשרות תפעול על-ידי פקודות קוליות ותצוגה עילית המציגה בנוסף לנתוני הנסיעה גם את הוראות הניווט.

אודי מציינים כי ב-Q8 הנהג יכול לאפיין כ-400 פרמטרים מגוונים ולשמור מספר פרופילי נהגים שונים.

בתחום הבטיחות נוכל למצוא את מיטב מערכות הבטיחות המתקדמות והאקטיביות, כאשר גולת הכותרת הינה תפעול אוטונומי בכניסה ויציאה מחניות בפיקוח של הנהג וזאת על-ידי שליטה ברכב באמצעות הטלפון הסלולרי ואפליקציית myAudi (אופציה שתוצג בתחילת 2019). האפליקציה תציג על גבי מסך המכשיר מגוון נתונים ובפרט תצוגה עילית של הרכב ובנוסף יוכלו המשתמשים גם להפעיל פונקציות תאורה שונות ולחוות אותם גם מחוץ לרכב. בהתאם לרמת הגימור, לאודי Q8 יש 5 רדארים, 6 מצלמות, 12 חיישנים על-קוליים וסורק לייזר.

אודי Q8


ומתי בארץ

צ'מפיון מוטורס, יבואנית אודי בישראל, מסרה כי אודי Q8 ינחת בישראל במהלך הרבעון האחרון של שנת 2018 - תזמון מהיר במיוחד ביחס למקובל בהשקות דגמים חדשים.


לדגמי אודי בישראל - אודי

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים