בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

אודי Q1? הכירו את אודי A1 Citycarver

אודי Q1? הכירו את אודי A1 Citycarver


אודי חשפה גרסת פנאי-עירוני ל-A1 הקטנה, עם הגבהת מרכב ותוספות עיצוב להעצמת המראה הקשוחמאת רן סגל
 
אופנת רכבי הפנאי מסרבת להירגע: אודי מציגה בימים אלו גרסת פנאי לסופר-מיני A1 ספורטבק, שבניגוד לרכבי הפנאי האחרים של אודי לא זוכה לאות Q אלא מתהדרת בשם Citycarver (מגלף/משייף העיר). המכירות באירופה יחלו באוגוסט 2019 ואילו מצ'מפיון מוטורס, יבואנית אודי בישראל, נמסר כי אפשרות השיווק בישראל נמצאת בבחינה מול היצרן.

אודי A1 Citycarver
 

מידות ועיצוב

מידותיה של אודי A1 Citycarver עברו שינוי קל בעקבות עיצוב השטח. היא ארוכה ב-1.1 ס"מ מה-A1 הרגילה ואורכה עומד על 404 ס"מ. מרווח הגחון צמח בכ-4 ס"מ בזכות הגבהה קלה (35 מ"מ) ושימוש בצמיגים גדולים יותר המתחילים מ-16 אינץ'. שאר המידות ונפח תא המטען נותרו זהים.
 

בדומה לגרסאות ה-Allroad של ה-A4 וה-A6, ה-A1 זוכה לתוספות "שטח" שונות על-מנת לבדל אותה מה-A1 ספורטבק ולהדגיש את מראה השטח. החזית זוכה לשבכה בגימור שחור מט, ואילו במקום שלושת פתחי האוורור ב-A1 ספורטבק גרסת ה-Citycarver מקבלת שניים. הפגוש האחורי בעיצוב אגרסיבי יותר יחד עם מגלש אחורי, מגן גחון וחצאיות צד בצביעה כסופה. וכמובן - קשתות בתי גלגלים נצבעו בשחור להשלמת האווירה הקשוחה.

אודי A1 Citycarver
 
ל-A1 Citycarver מבחר של 9 צבעים חיצוניים, אפשרות לצביעת גג בשחור או אפור וחבילת צבע שחורה לחלקים שונים ברכב. בפנים הרכב תציע גרסת הפנאי גימורים בצבע מנטה, נחושת, כתום או כסף למסגרת פתחי המיזוג, לוח המחוונים והקונסולה המרכזית. גרסת S Line תציע גם צביעה אפורה.

אודי A1 Citycarver
 

מנועים וביצועים

אודי לא ציינו מפורשות אילו מנועים ישודכו ל-A1 Citycarver אך ניתן להניח כי קו המנועים הקיים ב-A1 ספורטבק ימצא את מקומו גם בגרסת הפנאי. כך נוכל למצוא את מנועי ה-1.0 ליטר בעלי הספק של 116 כ"ס או את מנועי 1.5 ליטרים בהספק של 150 כ"ס.
 
בנוסף אודי תציע חבילה "דינאמית" הכוללת קליפרים בצביעה אדומה, בורר מצבי נהיגה (מצב אוטומטי, דינמי, חיסכון ואישי), בולמים אדפטיביים וחישוקים במידה של 18 אינץ'.

אודי A1 Citycarver
 

אבזור ובטיחות

בדומה לאודי A1 ספורטבק, גם לגרסת ה-Citycarver לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 10.25 אינץ' ומסך מולטימדיה בגודל 10.1 אינץ', ספויילר אחורי וחישוקי 16 אינץ' כסטנדרט (15 בגרסת הספורטבק). כמו כן ישנה אופציה לריפודי בד בשילוב עור או אלקנטרה בשילוב עור, תאורת לד מלאה עם פנסי איתות דינמיים ומערכת שמע מבית "בנג & אולפסון" בהספק 560 וואט.
 
בתחום הבטיחות לאודי A1 Citycarver התרעת התנגשות עם בלימת חירום אוטונומית ובקרת סטייה מנתיב כסטנדרט. כמו כן יוצעו מערכות נוספות כמו בקרת שיוט אדפטיבית ומערכת חניה אוטומטית.
 
 
לדגמי אודי בישראל - אודי
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. זוט  לא נמאס כבר מרכבי פנאי? כל שני וחמישי משיקים אחד ח...

,29.07.2019

2. סוף סוף  סוף סוף רכב חתיך והורס בסיגמנט המצועצע הזה של הגיפ...

אריאל,30.07.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים