ריסוק: 5 כוכבים לחשמליות של פולקסווגן, רק 2 לדאצ'יה

ריסוק: 5 כוכבים לחשמליות של פולקסווגן, רק 2 לדאצ'יה


פולקסווגן ID.4 וסקודה אניאק הצטיינו במבחני הריסוק, דאצ'יה סנדרו ולוגאן השיגו את הציון הנמוך בתולדות המותגמאת: נועם ריין
 
איגוד הבטיחות האירופי EuroNCAP צפוי לפרסם רק מחר את התוצאות המלאות של סבב מבחני הריסוק הנוכחי, אך הודעה מקדימה כבר יצאה ובה עיקרי המסקנות: צמד רכבי הפנאי החשמליים של קונצרן פולקסווגן זוכה בציון המירבי, אך הקטנות של דאצ'יה מאכזבות ומסתפקות בשני כוכבים בלבד.
 
פולקסווגן ID.4 וסקודה אניאק, צמד רכבי פנאי חשמליים שבימים אלו מתחילים את דרכם באירופה ובהמשך צפויים להגיע גם לישראל, זכו כצפוי בציון מירבי של 5 כוכבים. ב-EuroNCAP מחמיאים לשתיים על "מבנה חזק" שמגן היטב על הנוסעים ועל מערך הסוללות, כמו גם על כריות אוויר מרכזיות שמוצעות כסטנדרט בשני הדגמים. אלו אפשרו השגת ציון של למעלה מ-90% בהגנה על נוסעים מבוגרים, כאשר גם בסעיפי ההגנה על ילדים והולכי רגל נרשמו ציונים גבוהים.
 
פולקסווגן
 
 
באיגוד הבטיחות מדגישים כי המערכת של הקונצרן לתקשורת עם רכבים אחרים והעברת אזהרות מפני סכנה (Local Hazard Warning), מערכת שזכתה בעבר ב"עיטור הבטיחות המתקדם" על ידי ה- EuroNCAP, זמינה רק בפולקסווגן אך לא בסקודה אניאק.

סקודה אניאק
 
בדאצ'יה יכולים להיות מרוצים פחות, עם ציון של 2 כוכבים בלבד שהשיגו דגמי הסנדרו סטפווי והלוגאן החדשים. מדובר בדור שלישי למשפחת דגמי הסופר-מיני של מותג הלואו-קוסט הרומני, שנחשף לפני כחצי שנה וצפוי להגיע ארצה בחודשים הקרובים. באופן מפתיע, הסנדרו עצמה לא נבחנה, אלא רק גרסת הפנאי שלה (סנדרו סטפווי) והגרסה המשפחתית (לוגאן).

דאצ'יה סנדרו
 
דגמי הסנדרו מצוידים אמנם במערכת בלימת חירום אוטונומית - שבקרוב צפויה להפוך למערכת חובה ברכבים חדשים - אך באיגוד הבטיחות מציינים כי הציון הנמוך נרשם עקב העובדה שמדובר במערכת בסיסית המבוססת רדאר בלבד, ללא מצלמה, כך שהיא לא מסוגלת לזהות הולכי רגל או רוכבי דו גלגלי. בנוסף, לא מוצעת ברכב מערכת לבקרת סטיה מנתיב.
 
עם זאת, ב-EuroNCAP מציינים כי תוצאות מבחן הריסוק עצמו מתקבלות על הדעת, והיו מזכות את הדגמים בציון של 4 כוכבים לולא החסרונות בתחום מערכות הבטיחות.
 
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מעניין  אם הרומנים יצליחו אי פעם לייצר משהו נורמלי. בטח לא...

מרק,18.04.2021
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים