מבחני ריסוק: 5 כוכבים לג'נסיס, רק 4 לסיטרואן C4

מבחני ריסוק: 5 כוכבים לג'נסיס, רק 4 לסיטרואן C4


כמו אחיותיה לפלטפורמה, גם סיטרואן C4 לא מצליחה להגיע ל-5 כוכבים. אצל מותג היוקרה של יונדאי אין פספוסיםמאת: נועם ריין
 
עוד סבב של מבחני ריסוק מתפרסם בימים אלו, כאשר כמו בפעמים האחרונות – מספר הרכבים הנבחנים קטן יחסית. איגוד הבטיחות האירופי EuroNCAP בחן הפעם שני דגמים ראשונים של ג'נסיס, שכן המותג מתחיל את פעילותו באירופה בתקופה זו, לצד הדור החדש של סיטרואן C4 המשפחתית שתגיע ארצה לקראת סוף השנה.

מבחני ריסוק
 
ה-C4, שחולקת פלטפורמה עם פיג'ו 208 ו-2008, זכתה כמותן בציון של 4 כוכבים – שכן כולן משווקות ברמת גימור בסיסית עם מצלמה בלבד, כאשר רדאר מוצע בגרסאות יקרות יותר ומשלים מערך בטיחות נרחב יותר. מהיבואנית לובינסקי נמסר כי הדגם יגיע ארצה כשהוא מצויד ברדאר כסטנדרט, מה שצפוי לשפר את רמת הבטיחות בהשוואה לדגם שנבחן במבחני הריסוק.
 
 
בציוני המשנה זכתה סיטרואן C4 ב-76% בהגנה על מבוגרים, 83% בהגנה על ילדים, 57% בהגנה על הולכי רגל ו-63% בסעיף מערכות הבטיחות. ברשימת הביקורות של איגוד הבטיחות האירופי הוזכר כי במקרה של פגיעה צידית לא נרשם ריסון מספק של תנועת הנוסע לצד הנגדי של המכונית, וכן נאמר כי בלימת החירום האוטונומית מפגינה ביצועים גבוליים בהגנה על הולכי הרגל, בזיהוי רכב חוצה בפניה שמאלה ובהתקרבות לרכב בולם. בנוסף, הרכב לא מצויד ביכולת לזיהוי רוכבי דו גלגלי.

מבחני ריסוק
 
אצל ג'נסיס, מותג היוקרה של יונדאי שהגיע לאחרונה גם לישראל, נבחנו מכונית הסאלון G80 ורכב הפנאי הגדול GV80. שני הדגמים זכו לציון המירבי של 5 כוכבים, כאשר בסעיפי המשנה חולקים השניים ציונים זהים בסעיפי ההגנה על נוסעים מבוגרים וילדים – 91% ו-87% בהתאמה. עם זאת, בסעיף ההגנה על הולכי הרגל נרשם יתרון ברור ל-G80 שזוכה לציון של 77%, בין היתר בזכות מכסה מנוע אקטיבי, לעומת ה-GV80 המאסיבית שמסתפקת בציון של 66% בלבד. גם בסעיף מערכות הבטיחות ישנו יתרון קל ל-G80, שזוכה בציון של 91% לעומת 88% באח המגודל.

מבחני ריסוק
 
בנוסף, באיגוד הבטיחות האירופי חילקו כוכבים למספר מכוניות שלא נבחנו, על בסיס מבחנים שבוצעו לדגמים אחרים בעלי פלטפורמה זהה. כך למשל, על בסיס הציון המירבי שניתן לב.מ.וו סדרה 3 לפני שנתיים, נרשם ציון דומה גם לסדרה 4 קופה ואף לגרסת הקבריולה – זאת למרות ההבדלים הבולטים ביכולת ההגנה על הנוסעים, שנובעים מעצם הסרת הגג והקשחת המרכב. 
 
ציון של 5 כוכבים ניתן גם לגרסאות ההיברידיות-נטענות של סקודה אוקטביה, פולקסווגן גולף, רנו קפצ'ור ואופל גרנלנד X, כמו גם לגרסה החשמלית של ב.מ.וו X3. הסופר מיני אופל קורסה העבירה את הציון של ארבעת הכוכבים גם לאחות החשמלית. בכל המקרים הציון ניתן על סמך מבחני עבר שבוצעו לדגמי ההנעה המסורתית של אותם רכבים.
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים